Börsiülevaade: Hansapank kosus Eesti Telekomi arvel

01. oktoober 2001, 14:54

Aasta viimase kvartali esimene tööpäev oli aktiivsuse poolest Tallinna börsil küllalt tugev. Kindel liikumissuund turul siiski puudus. Mõnevõrra liiguti Eesti Telekomist välja kuid osteti see-eest Hansapanga aktsiaid.

Möödunud nädalal üle 22% üles hüpanud Eesti Telekomi aktsiast lasti täna õhku välja. Väga aktiivselt kaubeldud väikeinvestorite lemmikaktsia vajus 2% , sulgudes 54,63 kroonil.

Üldiselt on kogu Euroopa telekomisektor täna keskmiselt 3%ses miinuses ja üha enam investoreid saab aru, et lähitulevikus ei suuda välismajanduse pulss kiiremini põksuma hakata.

Mõnevõrra kisub Euroopa turge alla ka veel see, et möödunud reedel ehk kolmanda kvartali viimasel kauplemispäeval ostsid osa suuri finantsinstitutsioone aktsiad lihtsalt seetõttu, et oma kvartalilõpu finantsseisu paremana näidata.
Täna seda jõudu enam turul pole.

Kuigi Hansapanga aktsiatega tehtud tehingute arv jäi täna oluliselt Eesti Telekomi omale alla andis esimesena mainitud aktsia enamuse tänasest 16,3 mln krooni suurusest päevakäibest.
Aktsia kosus mõnevõrra ning sulgus 140,50 kroonil ehk 0,4% kõrgemal kui möödunud nädala lõpus.

Lisanimekirjas noteeritud rõivatööstur Baltika <GR#EE.BAL> aktsia sulgus 31 kroonil, kukkudes tagasi selle aasta algusse.
Suuresti võib aktsia languse lahterdada selle arvele, et septembri keskpaigas võeti pidevalt stabiilselt püsinud hinnanoteeringud Baltika aktsialt alt ära.
Kui enne septembri keskpaika püsis aktsia hinnanoteeringute vahe umbes poole krooni vahel siis nüüdseks on see kukkunud juba 4 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing