Ülo Toomsalu • 5. oktoober 2001 kell 7:13

Kirjakandjalt võib osta esmatarbekaupu

Eesti Posti kirjakandjatelt on võimalik lisaks posti saamisele osta sigarette ja maiustusi ning tellida ajalehti, kirjutab Sakala.

Nendes piirkondades, kus kirjakandja kasutab posti laiali vedamiseks autot, said elanikud hiljuti reklaamlehe, millega teatatakse, et kirjakandjad võtavad vastu ka makseid ja kirju, vormistavad ajakirjanduse tellimusi ning toimetavad kätte postipakke ja rahakaarte.

Samuti on kirjakandjalt võimalik osta postmarke ja -kaarte, ümbrikke, kirjatarbeid, loteriipileteid ning pakendatud maiustusi ja esmatarbekaupu.

Enamasti ostavad kirjakandjalt kaupa kodused inimesed, kellele poodi pääsemine on raske. Mingit juurdehindlust kojutoomise eest Eesti Post ega kirjakandjad ei tee, hinnad on samad, mis sidejaoskonnas.

Viljandimaa postkontori tootmisdirektori Piret Parmu sõnul asuti neid teenuseid osutama juba 1997. aastal, mil hakkas tööle esimene autoga kojukande postiring. Siiski teatakse sellisest võimalusest vähe.

?Need kirjakandjad, kes läbivad oma ringid autoga, müüvad põhimõtteliselt kogu sidejaoskonnas pakutavat kaubavalikut,? rääkis Parm. ?Oma tööd jala tegevatelt kirjakandjatelt saab osta vaid ümbrikke, marke ja postkaarte.?

Parm ütles, et otsest lisatasu kirjakandjad selle eest ei saa, sest nimetatud teenused kuuluvad nende töökohustuste hulka, ent kui kirjakandja on müügitöös edukas, tõstetakse tema palka.

Üks edukamalt esmatarbekaupa müüvaid kirjakandjaid on Maire Kass, kes teenindab Leie piirkonnas 278 inimest. Ta on inimestele toitu, loteriipileteid ja palju muud kätte viinud juba kaks aastat.

Kirjakandja meenutas, et toidu kojutoomist hakkasid paluma inimesed ise. ?Ikka ütlesid, et too poest seda või teist. Nüüd siis annavadki nad ühel päeval tellimuse sisse ja mina toon järgmisel päeval asjad kohale. Tänagi olid väga rasked pakid, aga mahtusid autosse ikka ära.?

Hetkel kuum