MicroLinki ärimüügidivisjon kasvatas septembris käivet 45 protsenti

ÄP Online 09. oktoober 2001, 00:00

Interneti müügikanali arvutid.com käive moodustas 3 miljonit krooni ehk ligi 20 protsenti MicroLink Arvutite käibest Eestis.

Ärimüügidivisjon müüs septembris 1662 MicroLinki arvutit ja serverit, mis on 20 protsendi võrra enam kui augustis. MicroLink müüs 81 protsenti arvutitest Eestis ning 19 protsenti Lätis.

MicroLinki ärimüügi divisjoni juht Aivar Paalberg ütles, et müügikasvu saavutamine septembris on tavaline. ?Septembris oli suur nõudlus Pentium 4 protsessorite järele, mida müüsime suurtes kogustes,? ütles Paalberg. ?Arvutite müügis asendusid Pentium III protsessorid suurel määral Pentium 4 protsessoritega.?

MicroLink Arvutite juhataja Mait Rahi sõnul on MicroLink kolmandas kvartalis täheldanud konkurentsi vähenemist rahvusvaheliste arvutitootjate poolt. ?Selle trendi on ilmselt põhjustanud väheste konkurentsivõimeliste mudelite pakkumine ning selgusetus tööstusharus toimuvate ühinemiste suhtes,? lisas ta.

?Kui MicroLink müüb juba aktiivselt Pentium 4 protsessoritel põhinevaid mudeleid, siis rahvusvahelised kontsernid üritavad Baltimaades endiselt müüa lattu kogunenud vanemaid mudeleid,? selgitas Rahi. ?See võib põhjustada nende turuosa langemise kolmandas kvartalis.?

Septembris valis Äripäev MicroLink Arvutid Eesti arvutifirmade TOPis kiireima kasumi kasvuga ettevõtteks.

MicroLinki ärimüügidivisjon on üks viiest divisjonist grupis. Ärimüügidivisjoni kuuluvad MicroLink Arvutid ja MicroLink Astrodata Eestis ning MicroLink Datori ja VAR Lätis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing