Ülo Toomsalu • 11. oktoober 2001 kell 6:03

Prints Charles kohtub Rüütli ja koolilastega

Novembri alguses Eestit külastav Briti troonipärija Walesi prints Charles kohtub president Arnold Rüütliga ja testib Tartu Miina Härma gümnaasiumi õpilaste inglise keele oskust, kirjutab Postimees.

Briti saatkonna teatel 5.-9. novembrini Baltimaid külastav prints viibib Tallinnas 5. novembril ja Tartus 6. novembril.

Pealinnas ootab printsi esialgsete kavade kohaselt linnaekskursioon, mida võib-olla saadab linnapea, ning lühike külastus raekotta koos sissekande tegemisega külalisteraamatusse.

Välisministeeriumi pressiesindaja Taavi Toomi sõnul saab prints kindlasti kokku ka president Arnold Rüütliga. Viimasele on see üks esimesi kõrgetasemelisi kohtumisi uues ametis.

Oma pooletunnisel külaskäigul Tartu Miina Härma gümnaasiumi tutvub prints Charles seal Briti saatkonna abiga sisustatud inglise keele ja briti ajaloo klassiga. Prints kuulab klassis õpilaste tervitust ning vestleb nendega, hoomamaks eesti koolilaste inglise keele oskuse taset.

Lisaks Miina Härma gümnaasiumile külastab prints Charles Postimehe andmetel Tartus Tartu Ülikooli ning selle ajaloo muuseumi ning käib mahepõllumajanduse seminaril.

Printsi on rahval võimalik kohata tema jalutuskäigul Tartu raekojast ülikooli peahooneni. Tartusse jõuab prints praeguste kavade kohaselt kell 13 ning lahkub sealt juba kella 16 paiku.

Tartust suundub prints Charles visiidile teistesse Balti riikidesse.

Hetkel kuum