Rahaülekanne välismaale

Liina Leiten 12. oktoober 2001, 00:00

Välismaksed jagunevad tavaliseks, kiir- ja ekspressmakseks. Makse liigist sõltub raha liikumise kiirus ning ülekande teenustasu. Lisaks maksetüübile sõltub raha ülekande kiirus sellest, kas saaja konto asub saatjapanga korrespondentpangas või peab ta mitmest pangast koosneva ahela läbima.

Kõige odavam, kuid kõige aeglasem on tavaline makse, mille hind on sõltuvalt pangast ja ülekande liigist valuutaülekande puhul 80?430 krooni ning Eesti krooni ülekande puhul 30?390 krooni. Tavalise makse puhul saab saaja raha kätte 3?6 pangapäevaga.

Kiirmakse tegemiseks kulub 2?4 päeva ning teenustasud on sõltuvalt pangast ja ülekande liigist valuutaülekande puhul 250?730 krooni, Eesti krooni puhul 100?590 krooni. Veelgi kiirem võimalus on raha saajani toimetada ekspressmaksega, mida saab teha eurokorvi valuutades ja USA dollarites. Enamasti kantakse sel juhul raha saaja arvelduskontole tehingule järgneval päeval. Sel juhul tuleb makse teha eelmise päeva hommikul: Hansapangas enne kl 12, Ühispangas enne kl 13.

Välismakse tehingukulusid on võimalik saajaga jagada, nii et saaja kannab oma pangaga seotud kulud ning saatja oma pangaga seotud kulud. Teine võimalus on, et saaja kannab kõik ülekandekulud. Kolmanda võimalusena laekub saaja kontole täissumma, st et kulud kannab täies ulatuses saatja.

Välismakseid saab teha ka internetipanga vahendusel. Sel juhul on mitme ülekandeliigi teenustasu odavam kui kontoris tehtava makse puhul. Odavamad on ka pankade grupisisesed maksed.

Vt. ka tabelit: Välismaksete hind oleneb eelkõige makse kiirusest

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:11
Otsi:

Ava täpsem otsing