Energiaturu inspektsioon lubab müüa solki

15. oktoober 2001, 00:00

Oleme Lääne-Virumaal tegutsev autotranspordifirma (nime ei soovi avalikustada), kes ostis OÜ Latestoilist diislikütust.

Mingil hetkel tekkisid kahtlused kütuse kvaliteedi osas ja otsustasime pöörduda palvega energiaturu inspektsiooni poole teostamaks vedelkütuste kvaliteedi kontroll eelpool nimetatud ettevõttes.

Kirjavahetus kestis pool aastat ja mis siis selgus?

Energiaturu inspektsiooni poolt meile saadetud kirjast selgus, et OÜ Latestoil ei oma mahutiparki Viljandis ega hoiusta oma kütust ka Rakvere terminaalis ? seetõttu ei saa energiaturu inspektsioon Latestoili müüdavast kütusest kütuseproove võtta ja lasta neid akrediteeritud laboril analüüsida. Kallid lugejad, energiaturu inspektsioon, kes on kohustatud seaduse alusel teostama järelevalvet kütuste hulgimüüjate üle, laiutab käsi ega võta midagi ette. Kas OÜ Latestoil on ametnikud kinni maksnud?

Järelikult, hulgimüüjad, kes ei oma mahutiparki ega hoiusta kütust kusagil, võivad müüa millist solki tahes. Energiaturu inspektsioon ei suuda ega soovigi nende firmade üle järelevalvet teostada.

Paratamatult tekib küsimus, miks peaksid maksumaksjad tahtma ülal pidada sellist korrumpeerunud riigiasutust nagu seda on Energiaturu Inspektsioon?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing