Valge pulbri analüüs selgub täna

ÄP Online 16. oktoober 2001, 00:00

?Me ei taha praegu paanikat tekitada, sest enam ei seostu valge pulber kokaiini või heroiini, vaid antraksiga,? ütles Laos.

Pärnu politseiprefekt Peeter Moora ütles, et tema teada pole narkoärimehed vähemalt Pärnumaal narkootilisi aineid posti teel vahendanud. ?Kõik, mida ma öelda saan, on see, et tegeleme kirja saatnud inimese otsimisega,? lisas prefekt.

Kahtlane kirja nurgast välja pudenenud pulber saadeti Tallinna tervisekaitse inspektsiooni mikrobioloogia kesklaborisse ekspertiisi.

Ka populaarse Leedu ajalehe Respublika toimetusse tuli kiri, millele oli peale kirjutatud sõna jihad ning millest avastati kahtlane valge pulber, teatas ITAR-TASS.

Ajaleht andis kirja üle uuringuteks eriteenistustele. Respublika peatoimetaja asetäitja Frederikas Jansonas teatas, et see on esimene taoline juhus Leedus. Jansonasi arvates on valges pulbris vaevalt siberi katku tekitajaid, kirja saatis tõenäoliselt vaimuhaige.

Sotsiaalministeerium ja tervisekaitseinspektsioon hoiatavad, et imelikke ja kahtlaselt adressaadiga kirju ei maksa avada, kirjutas Postimees Online.

Siberi katku nii-öelda kopsuvormi tekitajaid on tõepoolest võimalik kirja teel levitada ja see on üks bioterrorismi vorme, teatas sotsiaalministeerium.

Ministeerium ja tervisekaitseinspektsioon soovitavad mitte avada selliseid kirju, kus puudub saatja aadress või mis on tulnud kohast, millega kirja saajal seni on kontaktid puudunud. Samuti soovitatakse mitte avada kirju, mis sõrmega katsumisel tunduvad sisaldavat pulbritaolist ainet.

Kõige lihtsam on sellised kirjad põletada. Kui aga kahtlasena tunduval ümbrikul on saatja aadress, võiks enne kirja avamist tagasiside korras kontrollida, mis saadetisega on tegu.

?Kui aga saaja on avanud kirja, mis sisaldab imelikku pulbrit, tuleb see kohe ilma tolmu tekitamata panna kilekotti või kilekaante vahele ja informeerida päästeametit,? soovitas ministeerium.

Kahtlase ümbrikuga kokku puutunud inimesed peavad viivitamatult pöörduma arsti poole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:58
Otsi:

Ava täpsem otsing