Ülo Toomsalu • 17. oktoober 2001 kell 6:16

PM: sekelduste vältimiseks oleks targem taastada suveaeg

Juba augustis soovitas toona veel Mihkel Pärnoja juhtimisel töötav majandusministeerium valitsusel loobuda kangekaelsest kella mittekeeramisest. Uus majandusminister Henrik Hololei on sama meelt, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Nii võib arvata, et järgmise aasta märtsis lõpeb üks ebaõnnestunud eksperiment ning telediktorid hakkavad meile kaks korda aastas taas õhtul meelde tuletama, et enne magamaminekut tuleb kellaosutite nihutamine ette võtta.

Suveajast loobumine võib pealtnäha tunduda sirgeseljaline mõte - elame omas, mitte maailma rütmis. Paraku on kaks aastat katsetust näidanud, et see tõi kaasa asjatut tüli ja sekeldusi.

Kes juhtusid reisima, kogesid oma nahal, kui ?mõnus? on tõusta näiteks öösel kell kolm, et jõuda kella viiesele lennukile, mis võimaldaks reisi mõnest lähipealinnast pikemate viivitusteta jätkata. Nii lennukite, laevade, busside kui ka rongide sõidugraafikuid tuli ju varasemaks ümber arvestada ikkagi Eestis, mitte mujal.

Ja küllap märkasid needki, kes ei reisinud, et pikad valged suveõhtud ei olnudki enam nii harjumuspäraselt pikad ja valged.

Hetkel kuum