Tallinna abilinnapea ei vaja päästerõngast

Anders Tsahkna 24. oktoober 2001, 00:00

Tänan ÄPd huvi tundmast minu tegevuse vastu Lasnamäe Tervisekeskuse juhina ( Abilinnapea vajab päästerõngast ÄP, 19. 10.). Kahjuks ei tea ma, milliste allikate infol artikkel põhineb. Paraku sisaldus selles väga mitmeid olulisi fakti- ja tõlgendusvigu, mida pean vajalikuks õiendada.

1. Olulisim: Lasnamäe Tervisekeskuse sotsiaalmaksu võlg ei ole ohtu seadnud ettevõtte tegevust. See on kokkuleppel maksuametiga ajatatud tänavu kevadel ning seda kustutatakse vastavalt kokkulepitud graafikule.

2. LTK vesiravila ehitati nii kokkuhoidlikult kui võimalik ja ma võin kinnitada, et mingeid ehituse projektdokumentatsiooni üle- ega ümbertegemisi ei olnud, sest selle järele ei olnud vajadust. Küll lisati esialgsele ehitusprojektile hiljem eriprojekte, mis ei olnud algse ehitusprojekti osa. Seega pole õige väide, et LTK maksis sisuliselt ebavajaliku projekteerimistöö eest, sest see tuli hiljem ringi teha.

3. Sõiduautot Volvo kasutasin pärast juhatuse esimehe kohalt lahkumist vastavalt poolte kokkuleppele paar kuud ja seejärel tagastasin selle.

4. Linnapeana töötades ei ole ma võtnud välja ettevõtte krediitkaardiga 300 000 kr suurust summat. Olen kasutanud pärast ametikohalt lahkumist küll ettevõtte krediitkaarti, kuid seda vastavalt poolte kokkuleppele ning ligi kümme korda väiksemas mahus. Krediitkaarti kasutasin seetõttu, et töölepingu järgselt oli mul õigus 6 kuu palga suuruseks lahkumiskompensatsiooniks ja osa kompensatsioonist sain kätte sel moel.

5. Mis puudutab meditsiinitehnika ostmist AS Meditarilt, siis LTK on tõesti seda nimetatud mahus teinud, ainult et pool sellest on muretsetud juba 1997-1998.a, kui minul ei olnud Lasnamäe Tervisekeskusega mingit pistmist.

6. Pool miljonit krooni maksev ultraheliaparaat pole kuhugi kadunud, vaid on olnud kogu aega LTK ruumides ja kasutuses. Röntgeniaparatuur Buckymatic ei ole n-ö rivist väljas olnud rohkem kui kolmandiku kasutusajast ehk 10 kuud, vaid kahel aastal suvekuudel ja seda mitte rikete, vaid selle tõttu, et suvel ei teostatud patsientide vähesuse tõttu selle aparaadiga röntgenoloogilist läbivaatust.

7. AS Lasnamäe Perearstikeskus on kuulunud ja kuulub ka praegu Lasnamäe Tervisekeskusele ning mingeid segadusi sellega pole olnud.

Seetõttu võin kinnitada, et Lasnamäe Tervisekeskuse juhtimisel lähtusin ainult selle ettevõtte huvidest ning mingeid teisi huve mul sellega seoses ei olnud. Seetõttu ei ole ka LTK esitanud mulle mingeid pretensioone, mind ei piira võlausaldajad ja saan kenasti hakkama ka ilma päästerõngata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing