Ülo Toomsalu • 24. oktoober 2001 kell 6:14

Modell Carmen Kass ehitab Tehvandile 40miljonilise hotelli?

Tehvandi suusaradade läheduses mitu maatükki ostnud ärimees väidab, et ehitab sinna supermodell Carmen Kassilt saadava 40 miljoni krooni eest luksushotelli. Eesti Suusaliidu juhid peavad suurejoonelist äriplaani blufiks, kirjutab SL Õhtuleht.

Mittetulundusühing Tehvandi Tervisekeskus ostis suvel Otepääl Tehvandi suusaradade läheduses ühelt taluperenaiselt 700 000 krooni eest kolm ligi 14 hektari suurust maatükki.

Turuhinnast ligi kümme korda odavamalt saadud kruntidele kavatsesid ärimehed suvest saati saladuses hoitud suurinvestori rahaga püstitada hotelli ning spordi- ja tervisekeskuse. Tänaseks on selgunud, et salapärane miljonär on supermodell Carmen Kass.

Otepää vald ostis aga eelisostuõigust kasutades ja kultuuriministeeriumi korraldusel tolle maa kiiresti. Maast ilma jäänud erafirma kaebas seepeale valla kohtusse, süüdistades seda eelarveraha ebasihipärases kasutamises ja ostueesõiguse ebakorrektses teostamises.

Tehvandi Tervisekeskuse esindaja vandeadvokaat Tõnu Tuulas saatis aga läinud nädalal Otepää vallavolikogule kirja, milles selgitab, et nende kavandatud ettevõtmise esimeses etapis investeeritakse vähemalt 40 miljonit krooni peamiselt hotelliehitusse. 'Nimetatud investeeringus osalemiseks on andnud nõusoleku hr Massimo Parisi, kes on Eestiga seonduvalt tuntud kui tippmodell Carmen Kassi mäned?er,' märgib Tuulas, lisades ka Parisi telefoni- ja faksinumbri.

Tehvandi Tervisekeskuse juhatuse liige Kuldar Aavik kinnitab SL Õhtulehele, et tal on Kassi mäned?eri Massimo Parisi ametlik kiri, milles too kinnitab valmisolekut 40 miljoni krooni investeerimiseks.

Suusaliidu juhatuse liige Aivo Pärn peab Kassi ja tema mäned?eri osalust Tehvandi hotelliprojektis legendiks. Pärna hinnangul üritab tervisekeskus Otepää vallavolikogu liikmeid lihtsalt Carmen Kassi nimega moosida ning püüab selgitada, et Otepääl on modellipealinnana suurem tulevik kui rahvusvahelise suusakeskusena.

Hetkel kuum