Ülo Toomsalu • 24. oktoober 2001 kell 7:07

Poodi pidav pere kogub Tallinna Õismäe elanikelt toetusallkirju

Tallinnas Õismäel asuvas Nurmenuku kaubanduskompleksis poodi pidav pere on äri allesjätmise toetuseks kogunud ümberkaudsetelt elanikelt üle 1300 allkirja ning loodab, et see veenab linnaosavalitsust neile taas kauplemisluba andma, kirjutab Postimees.

'Miks see (elanike allkirjad - toim.) peaks meid mõjutama, ringkonnakohtu otsus on ju olemas,'' sõnas Tallinna Haabersti linnaosa haldussekretär Üllar Meristo eelmise aasta suvest väldanud vaidluse kohta linnaosa ja erafirma E Ko vahel.

Meristo hinnangul tõid majatarvete poodi pidavad väikeettevõtja Ülle ja Rein Kari endale ise häda kaela, kui keeldusid mullu juulis pärast senise rendilepingu lõppemist linnaosa pakutud uuele rendilepingule alla kirjutamast. Seejärel keeldus Haabersti linnaosa firmale kauplemisluba andmast.

Rein Kari hinnangul käitus linnaosavalitsus perefirmaga ülekohtuselt, kui asus enne vana rendilepingu lõppemist uue lepingu projekti ettevõttele üha kahjulikumaid punkte sisse kirjutama. Ootamatult oli lepingust kadunud ka linnaosa kohustus sooja eest vastutada.

Tallinna abilinnapea Heiki Kivimaa sõnul võttis linnavalitsus eelmisel nädalal Nurmenuku kompleki müügi volikogu päevakorrast maha, et linnaosa ja poepidaja saaksid erimeelsused lahendada.

Erafirma ja linnaosa tüli vaaginud Haabersti haldusnõukogu arenduskomisjon pidas õigeks, et linnaosavalitsus annaks firmale ajutise kauplemisloa ning alustaks seejärel uue rendilepingu sõlmimiseks läbirääkimisi

Komisjoni liikme Leonid Tsingisseri sõnul oli E Ko kuni vaidluseni rendilepingut korralikult täitnud, mistõttu jääb arusaamatuks, miks linn nendega rendilepingut ei pikendanud. 'Nagu näitavad allkirjad, on kuplus inimestele vajalik,' lisas ta.

Meristo sõnul ei kavatse linnaosa aga nendega üle aasta vaielnud perefirmale kauplemisluba anda, sest selle andmiseks peab olema kehtiv ruumi kasutamise õigus.. Seda õigust neil tema sõnul pole ning peatselt peaks firma väljatõstmisega hakkama tegelema kohtutäitur.

'Ka täiesti vastuvõetamatu leping tuleks firmal alla kirjutada,' sõnas linnaosa õigusnõunik Eino Tamm halduskogu arenduskomisjoni koosolekul. 'Hiljem saab lepingu punkte kohtus vaidlustada.'

Hetkel kuum