Oktoober lõppes tehinguvaeselt

Raivo Sormunen 01. november 2001, 00:00

USA kolmanda kvartali majanduskasvu oodates liikusid Tallinna börsil aktsiad sarnaselt Euroopa kolleegidega suunatult. Mõnevõrra nihkusid päeva peale kokku teisipäeval laiaks vajunud aktsiate hinnanoteeringud, kuid kauplemisaktiivsust see turule tuua ei aidanud.

Eile börsil registreeritud 62 tehingut tähendas madalaimat kauplemisaktiivsust pärast 30. augustit.

Selle aasta ühe passiivsema börsipäeva põhjuseks võis olla see, et ootusärevate Euroopa turgude taustal hoidsid aktiivsemad ja suuremad investorid ennast Tallinna börsilt eemale. Ebastabiilsus ei kutsu eriti kedagi investeerima, ka mitte spekulante, kel peab olema kindel nägemus kas või väikeses ajaperspektiivis.

Päeva kokkuvõttes eile aktsiate hinnad peaaegu ei liikunud. Äripäeva indeks tegi läbi vaid 0,01%se languse ning taandus 404,91 punktini.

Tehinguvaese päeva aktiivseim, Eesti Telekomi aktsia, mis alustas hommikul koos Euroopa tehnoloogiasektoriga odavnemist, ronis pärastlõunaks ikkagi teisipäevaõhtuse hinnataseme juurde. Aktsia sulgus 55 kroonil ehk 0,9% madalamal kui päev varem.

Üleeile õhtul 2 kroonini kärisenud Hansapanga aktsia hinnanoteeringute vahe tõmbus päeva lõpuks 75 sendini. See oli ka põhjus, mis aitas aktsia päeva lõpuks 0,6%sse plussi ja 137,50kroonise hinnani.

USA III kvartali prognoositust väiksem majanduslangus võib täna koos Euroopa börsidega mõnevõrra toetada ka Tallinna börsi. Kuna aga investorite pilgud on suunatud tulevikku, ei pruugi selle näitaja mõju kuigi kaugele ulatuda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing