Peep Sooman • 8. november 2001 kell 22:00

Tallinn saab uue elamurajooni

Uues elamurajoonis hakkab näiteks 170ruutmeetrine eramu maksma koos krundi ning liitumistasudega umbes 2,5 miljonit krooni.

Laagris Veskimöldre elamurajooni projekti juhtinud Arco Investi juhatuse esimees Kaido Saveljev sõnas, et Meriväljale rajatakse uus elamurajoon seetõttu, et paljud inimesed tahavad elada teisel pool Tallinna, just Merivälja piirkonnas.

?Sihtgrupp on sama, hinnatase on sama,? lausus ta. Veskimöldres maksvad majad samuti koos kõikide kuludega 2,3?2,6 miljonit krooni, mõlemas elamurajoonis on võimalik lasta endale ise maja ehitada või tellida ?võtmed kätte?-variant projektijuhilt.

Saveljevi sõnul saab esimene maja valmis loodetavasti järgmiseks suveks.

Kinnisvarafirma Ober Haus tegevdirektor Hindrek Leppsalu ütles, et Merivälja 2 puhul on oluline hea asukoht. ?Ma ei usu, et neil müügiga erilisi probleeme tekib, seal on soine maa, natuke tuleb ainult enne investeerida, et inimesed näeksid, mida sinna tehakse,? lausus Leppsalu. ?Veskimöldres oli hea müük, kuna kõik teed ja muu tehti korraga valmis, miljöö oli hea, sama tuleb teha ka Meriväljal,? lisas ta.

Arco Investi juhatuse liige ja finantsdirektor Veljo Kuusk lausus, et praeguseks on 202 krundist broneeritud või lepingutega kaetud 29, peamine huvi on merepoolsete maatükkide vastu. Kuusk ütles, et ehkki äriplaani kohaselt müüakse kõik 202 krunti 6-7 aasta jooksul, on praeguse kinnisvaraturu seisuga võimalik müüa kõik ka vaid kolme aasta jooksul. Krundi keskmine ruutmeetri hind on 650 krooni, millele lisanduvad liitumistasud enam kui saja tuhande krooni eest. Samas piirkonnas maksab krundi ruutmeeter 400?1000 krooni. Piirkonna ühed kallimad krundid on Merivälja 2 arendusprojektist alla kilomeetri kesklinna pool nn TTP elamurajoonis, kus tulebki ruutmeetri maa eest maksta 1000 krooni.

Kokku on Arco Invest juba paigutanud või investeerib projekti 141 miljonit krooni, sellest 66 miljonit on maa ostuks, 70 miljonit infrastruktuuri väljaarendamiseks ning 5 miljonit krooni haljastuseks. Sellest 95 miljonit krooni on laenuraha Hüvitusfondilt ning Sampo Pangalt. Arco Invest kuulub 70 protsendi ulatuses kinnisvarafirmale Arco Vara, ülejäänu kuulub firma juhtidele Kaido Saveljevile ja Veljo Kuusele.

Hetkel kuum