Vara võib olla välismaal

Olavi Kärsna 09. november 2001, 00:00

Ükski seadus ega määrus ei kirjuta ette, kus peaks ettevõtluses kasutatav vara asuma. Tähtis on, et vara on olemas ja seda kasutatakse ettevõtluse tarbeks. Et see nii on, peate oma maksuametile tõestama. Ehk siis seda, et ka välismaal viibides tegelesite ettevõtlusega, mille tuludelt Eesti riigile makse maksite.

Maksuametis registreeritud FIEd peavad registreerimisel teatama elukoha aadressi ja tegevuskoha(d). Andmete muutumisest tuleb maksuametit informeerida 5 tööpäeva jooksul. Selle tegemata jätmise eest võib määrata haldustrahvi. Siit aga ei tulene, et kui olete tegevuskoha muutusest jätnud teatamata, siis ei oleks uues tegevuskohas asuv vara ettevõtlusega seotud.

Äriregistris registreeritud ettevõtjad peavad samuti laskma registrisse kanda nii oma elu- kui tegevuskoha(d). Äriseadustikus on ka kirjas, et ettevõtja teatab oma registreeritud andmete muutumisest. Aga äriseadustikus ei ole teatamiseks sellist kohustust, nagu on maksukorralduse seaduses kirjas maksuametis registreeritud ettevõtjate jaoks. Äriregistri kanne ei või eksitav olla ettevõtja tegevusala ega tegevuse ulatuse suhtes, aga tegevuskoha andmete õigsusest äriseadustik eraldi ei räägi.

Registreerige tegevuskohana ka oma välismaa aadress. Seda tuleb teha üks kord, mitte iga kord enne välismaale sõitmist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing