Pootsi Sadam läks pankrotti

09. november 2001, 08:21

Munalaiu sadama süvendustööde eest 1,5 miljonit krooni võlgnev aktsiaselts Pootsi Sadam püüab pankrotile vaatamata oma tegevust jätkata, kirjutab Pärnu Postimees.

Pankrotihaldur Toomas Saarma ütles, et Pootsi Sadama pankrotimenetlus algatatigi süvendustöid teinud firma Moonsund Shipping avalduse alusel. Veel on Pootsi Sadamal tasumata üks laen ja töötajatel saamata töötasu, rääkis haldur.

Saarma, kes tegutses ka ajutise pankrotihaldurina, tõi firma pankrotistumise põhjuseks rahapuuduse. Sadama ehitamiseks vajati raha, kuid seda ei tulnud kusagilt. ?Ettevõte toimis omavahendite ja ühe laenu arvel,? selgitas ta.

Pankrotihalduri sõnade kohaselt oli möödunud reedel toimunud võlausaldajate üldkoosoleku põhiteema, kas firma tegevus tuleks lõpetada või peaks see jätkuma.

?Otsustati, et firma jätkab, sest sadama rajamisel on perspektiive,? sõnas Saarma. ?Praegused probleemid tulenesid sellest, et investoril tekkisid rahalised raskused.?

Pootsi Sadama juhataja Ants Põldsam ütles, et Munalaidu sadama rajamise kavatsustel pole aktsiaseltsi pankrotistumisega veel kriips peal. Põldsam kinnitas, et sadama projekteerimine käib ja kui ehitusload saadakse, läheb töö lahti.

Firma pankrotistumise põhjuseks tõi Põldsam ühe investori alt ära hüppamise.

Põldsam lisas, et AS Pootsi Sadam polegi loodud Munalaiu sadama rajamiseks, selleks olevat OÜ Munalaid. ?Aga ega see ilmaelu lihtne ole,? sõnas ta seejärel.

Äriregistris on AS Pootsi Sadamal ja OÜ Munalaiul kirjas samasugused tegevusvaldkonnad, mõlemad näitavad põhitegevusalana mitteeluhoonete haldamise. Veel on kirjas ehitus, sadama haldamine, kinnisvaratehingud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing