Ülo Toomsalu • 13. november 2001 kell 7:22

Riik ärgitab söötis põlde metsastama

Vändra metskonna piirkonda loodud näidisalad annavad praegustele ja tulevastele erametsaomanikele selgitust, kuidas tõhusamalt metsa majandada, kirjutab Pärnu Postimees.

?Proovilappide eesmärk on selles, et üha rohkem metsaomanikele teadvustada, et mets ei pea mitte ainult looduslikult uuenema, vaid metsa on vaja ka uuendada,? kinnitas Pärnumaa keskkonnateenistuse metsanduse peaspetsialist Küllike Koger.

?See tähendab, et metsa on vaja istutada taimi, ja niisuguseid, mis kasvukohale sobivad,? lisas Koger.

Proovilappide rajamisel olid Pärnumaa metsaametnikel abiks keskkonna investeeringute keskus ja Rootsi metsaamet.

Vändra piirkonna metsakonsultandi Andres Hendriksoni sõnade järgi on metsaomanikel näidislappidest tõhusat abi. ?Kui mõni erametsaomanik küsib, kuidas õige on, siis võtad ta käekõrvale ja lähed näitad, et vaat nii,? seletas konsultant.

Hendrikson märkis, et Eestis on erinevate hinnangute järgi ligi 200 000 hektarit kasutamata põllumaad, mida oleks sobiv uuesti metsastada, praegu ajab seal juuri vaid väheväärtuslik pajuvõsa. Katselappidelt on näha, kuidas säärast metsastamist on võimalik teha.

Selliseid õppepäevi korraldab Pärnumaa keskkonnateenistus, et kasvatada metsaomanike teadlikkust ja ärgitada neid seeläbi metsa tõhusamalt majandama, sealhulgas uuendama, märkis Koger.

Metsandusspetsialist tõdes, et ehkki õppepäevad on tasuta, on metsaomanike huvi enesetäiendamise vastu olnud üsna leige.

Hetkel kuum