Katrin Kurss • 19. november 2001 kell 22:00

Uue kaubamaja hõivavad rõivapoed

Eesti tootjatest avavad uudse ilmega kaupluse Baltika ja Sangar.

Esimese rahvusvahelise rõivaketina Eestis avab oma poe Hispaania päritolu naisterõivaste kaubamärk Mango. Mango pood paikneb kolmesajal ruutmeetril läbi kahe korruse.

Siinsel turul on uus ka Poola trendikas noorterõivaste kaubamärk Re-Reserved, kelle kollektsioon järgib põhimõtet, et ühesuguseid rõivaesemeid saab valida mitmes värvitoonis. Noorterõivaid hakkab uues keskuses müüma ka hästituntud A&G. Veel leiab Energia keskusest Camel Activities?i vaba aja rõivaste poe, mis jõuab siia Läti esinduse vahendusel. Spordirõivaid hakkab pakkuma Jeans & Sport.

Baltika teeb avalöögi värske jaekaubanduskontseptsiooniga, mille kohaselt hakatakse uue kaubamärgi all turustama nii meestele kui ka naistele mõeldud elustiili-kollektsiooni. Sama nime hakkab kandma ka seda kollektsiooni turustav kaubanduskett.

Sangar esitleb Tallinnas uut tüüpi kauplust heleda mööbli ja mõõdusärgi nurgaga. Sarnane on juba avatud Tartu Lõunakeskuses ja Riias Spice kaubanduskeskuses. Uus pood võtab enda alla ligi 400 ruutmeetrit ning peale Sangari toodangu saab sealt osta põnevat Hispaania teksakaubamärki Lois Jeans ning Calvin Klein Jeans?i tooteid.

Rõivapoega on kavas liita ka püstijala-kohvibaar.

Keskuses avab kaupluse NS King, samuti on ruumidest huvitatud üks muusikapood.

Lisaks rõivakauplustele rendib Energia keskuses müügipinna ka Prantsuse tervise- ja ilutoodete kaubamärk L?Occitane.

Kaubanduskeskuse ehitustööd lõpevad juba detsembris, ent uksed avab kompleks alles veebruari alguses. ?See on tingitud sellest, et rõivafirmad soovivad uute kollektsioonidega välja tulla,? ütles hoonet haldava kinnisvarafirma Arco Vara nõukogu liige Hillar-Peeter Luitsalu.

Kaubanduskeskusel pole praeguseks veel lõplikku nimegi. Luitsalu teatel arutati seda eilsel rentnike koosolekul. Kaubakeskuse tutvustamiseks alustatakse koostööd agentuuriga Kontuur Leo Burnett.

Keskuses on neljal tasapinnal 3500 m2 äripinda, keskmine ruutmeetri hinnaga 300?600 krooni kuus. ?Tegemist on avatud planeeringuga, kus keldrikorruselt teised tasapinnad ära paistavad,? kirjeldas Luitsalu. Ülemistel korrustel on 3300 m2 büroopinda keskmise hinnaga 180 krooni kuus. Enamik rentnikke on Luitsalu sõnul reserveerinud 100?200ruutmeetrise pinna. Krundile jääb ligi 60 parkimiskohta.

Rekonstrueerimisprojekti autor on Martin Aunin arhitektuuribüroost EA Reng. Ehitustööde eest vastutab Koger ja Partnerid ning tööde maksumus on 45 miljonit krooni.

Arco Vara omandas Eesti Energia peahoone aasta tagasi 60 miljoni krooniga, tehingu rahastasid Arco Vara ja Hansa Liising Eesti.

Hetkel kuum