Ülo Toomsalu • 21. november 2001 kell 6:20

Abilinnapeaks pürgiv Jürgens lubab ?eri eksimused parandada

Eestimaa Ühendatud Rahvapartei abilinnapeakandidaat Sergei Jürgens (52) lubab miljonite tuuldeloopimises süüdistatava eelkäija Leivi ?eri vead parandada, võttes uues ametis esimeseks tööks kahtlase rahakulutamise analüüsimise, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Juhul, kui minust saab abilinnapea, võtan esimese tööna ette ?eri tehtud vigade parandamise ning viin turvalisus- ja integratsiooniameti töö vastavusse seadusandlusega,? kinnitas ta. ?Hakkan analüüsima valmivat revisjonikomisjoni akti ja teen sellest järeldused. Loodan küll, et vähemalt neid vigu, mida ?er tegi, püüan vältida.?

Jürgens lausus, et hindab ?eri töötamist abilinnapeana väga madalalt. ?Mulle isiklikult ei meeldinud tema juhtimisstiil, sest ta pidas minu arust väga vähe nõu isegi oma erakonnakaaslastega,? ütles Jürgens. ?Loodan küll, et mina oleksin parem abilinnapea.?

Jürgens lausus, et ei soovi kommenteerida Leivi ?erile allunud turvalisus- ja integratsiooniameti rahakasutust, kus EÜRP liikmete osalusega mittetulundusühingud said sadu tuhandeid kroone kaheldava väärtusega töö eest. ?Ma hindaks seda alles pärast seda, kui lisaks linna sisekontrolli aktile on valmis saanud ka volikogu revisjonikomisjoni kontrollakt,? ütles ta.

Abilinnapeakandidaadi sõnul ei vasta tõele väited nagu oleks ta abilinnapeaks saades variisik ning tegelik otsustamine lausuks kellelgi teisel. ?Ma olen töötanud peadirektorina Arvutustehnika ja Informaatika Teadustootmiskoondises, kus mulle allus ligi 1200 inimest. ?Tankistil? oleks küllaltki raske nii suurt asutust juhtida, olgem ausad,? rääkis Jürgens.

Reedel hakkab Jürgensi kandidatuuri abilinnapea kohale arutama linnavalitsuse koalitsiooninõukogu.

Hetkel kuum