Ülo Toomsalu • 21. november 2001 kell 6:37

Palts kavandab hiigellaenu veerandmiljardilist kärbet

Tallinna linnapea Tõnis Palts kavatseb vähendada reformierakondlasest rahandusministri Siim Kallase kriitika alla sattunud pooleteise miljardi krooni suurust laenuplaani vähemalt 250 miljoni võrra ning peab linnaeelarve läbisurumiseks läbirääkimisi opositsioonilise Keskerakonnaga, kirjutab Postimees.

Paltsi väitel on linna võimukoalitsiooni kuuluvatest erakondadest uue, kärbitud eelarvekava vastu ainult Reformierakond, kes nõuab laenukoormuse veelgi suuremat vähendamist.

?Seda nõuavad nad peamiselt isamaaliitlasest abilinnapea Liisa Pakosta haldusalas olevate koolide remontimise vähendamise arvel,? avaldas Palts rahulolematust. ?Et mul oleks eelarve vastuvõtmiseks tugevam seljatagune, olen hakanud opositsioonis olevate inimestega läbi rääkima ja peatselt alustan ka Savisaarega (Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ? toim.) läbirääkimisi.?

Paltsi väitel näitavad senised kohtumised opositsioonipoliitikutega, et nad on linnavalitsuse kavandatud eelarveridadega nõus. Ta lisas, et ei pelga opositsiooni kaasamisega ja laenu võtmisel Reformierakonna soovide arvestamata jätmisega linna praegust võimuliitu lõhki ajada.

Paltsi hinnangul on Reformierakond eelarve selgelt ülepolitiseerinud, kui nõuab Pakosta alluvuses olevate hariduskulude kärpimist.

Linnapea väitis, et samal ajal moodustab reformierakondlastest abilinnapeade Toivo Ninnase ja Anders Tsahkna haldusala 40 protsenti kogu linna eelarvest.

?Usin, et Reformierakond lähtub Kallase soovidest Eestit välisriikidele hästi eksponeerida ja ise laenu võtta,? sõnas Palts. ?Sest kui Tallinn võtab laenu, siis riigi laenuvõtmise võimalused vähenevad.?

Hetkel kuum