Peep Sooman • 26. november 2001 kell 22:00

Tülpimus põhjustas lahkumiste laine

Viimasena, vaid paar nädalat tagasi, pühkis panga tolmu jalgelt äripanganduse divisjoni direktor Alo Lillepea, kes siirdus Hansapanga asutaja Rain Lõhmuse loodud LHVsse ettevõtete ostu-müügiga tegelema.

Peamiselt toovad lahkunud spetsialistid põhjuseks tülpimuse tööst, mida aastaid tehtud. ?Rutiin hakkas lämmatama,? teatab praegune Tallinna Kaubamaja finantsjuht Katrin Mühls, kes Hansapangas oli heade tulemuste eest korporatiivpanganduse klientidega suheldes ära teeninud aunimetuse ?direktor?.

?Ma jooksin selles ametis kinni,? lausub endine korporatiivklientide osakonna juhataja Andri Hõbemägi, kes nüüd juhib jalgpalliklubi FC Flora.

Sarnased põhjendused tõid mitmed teised, ka eelmisel aastal Hansa Liisingu juhi kohalt ära läinud Sander Kaus (27) ning eelmise aasta alguses Hansapanga juhatuse liikme ning IT-osakonna juhi kohalt tagasi astunud Tõnis Sildmäe (47).

Panga juhtkond on probleemist siiski teadlik. Ehkki Hansapanga juhatuse esimees Indrek Neivelt leiab, et seitsme inimese lahkumine poole aasta jooksul pole märkimisväärne, sest pangas töötab 2500 inimest, on pank töötanud välja programmi, mille eesmärk on pikaajalistele töötajatele vahelduse pakkumine. ?Meie tugevus ongi tugevad keskastmespetsialistid,? ei alahinda Neivelt lahkunud töötajaid.

?Eks me mõnda ka proovisime kinni hoida, aga kui inimene on oma otsuse teinud, siis on see väga raske,? lausub Neivelt. ?Kuid meil on ka palju võimekaid inimesi asemele tulnud.? Ta toob näiteks uue juhatuse liikme ja IT-juhi Olli Heinoneni, kel tagataskus 25aastane kogemustepagas arvutifirmas Hewlett Packard. Tuntumatest nimedest on märkimist väärt ka tänavu Hansapank Eesti peadirektori kohale asunud Andres Liinat, kes varem oli Tallinna Kaubamaja direktor.

Hetkel kuum