Odav tööjõud ei ole odavalt ehitamise võti

Jüri Kaup 28. november 2001, 00:00

Innovatiivsus, loodussäästlikkus, kvaliteetse teenuse pakkumine saavad ühinenud Euroopa ehitusturul võtmesõnadeks. Kindlasti pole odava ehitamise võti odav tööjõud.

Ülalmainitut rõhutati Malmös elamuehituse Expo raames toimunud rahvusvahelisel konverentsil Ehitussektori Konkurentsivõime Ühinevas Euroopas.

Ehitustoodete direktiivi teine artikkel sätestab: ?Kohustus rahuldada olulisi nõudeid lasub ehitustööl ja mitte ehitustoodetel. Ehitustooted peavad olema sellised, et kui nad sisalduvad ehitustöös, siis ehitustöö peab olema võimeline rahuldama olulisi nõudeid.? Seetõttu muutub järjest olulisemaks vajalike kompetentsuste määratlemine ja selle tagamine ehitustööde teostamisel, koolitus, oskuste taseme kontroll ja tõestamine.

Euroopa ehitustööstused koos liikmesriikide valitsusasutustega peavad vastu astuma kolmele suurele väljakutsele:

 • Luua klientidele usaldusväärsemat väärtust läbi selge rõhuasetuse ehitustööde efektiivsusele ja kvaliteedile.

 • Luua kasvupinnas jätkusuutlikule projekteerimis- ja ehituspraktikale, mis arvestaks ehitise elutsükli omadustega ning vähendaks mõjusid keskkonnale, pakkudes samas kasutajatele tervislikku ja kvaliteetset tehiskeskkonda.

 • Luua viljakad tingimused innovatiivsuseks ja edumeelsete praktikate rakendamiseks.

Senine arendustöö ehitustööstuses on olnud suunatud peamiselt ehitusmaterjalide ja -toodete optimeerimisele. Praeguseks on muutunud esmatähtsaks arendustegevuse ressursside ümberorienteerimine, et tegeleda ehitusprotsesside efektiivsusega seonduvaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing