EVP hind jooksis langeval turul üles

Raivo Sormunen 30. november 2001, 00:00

Välisturgude ebastabiilsus hoidis eile löögi all kogu Tallinna aktsiaturgu. Tugevust ei suutnud üles näidata ka kolmapäeval säranud lisanimekiri. Ainsana oli märgatav ostuhuvi vabaturul noteeritud erastamisväärtpaberi vastu, mis tõusis 7, tasemeni 66 sendini.

Viimase 8,5 kuu kõrgeima tasemeni tõusnud EVP tundus tõusvat pea iga ostutehinguga, näidates seega üles väga madalat likviidsust.

Kohalike maaklerite sõnul võis EVP hind tõusta lihtsalt seetõttu, et keegi ostis väärtpabereid suuremat sorti ja kiiresti läbiviidava erastamistehingu tarvis. Juhul kui see oli nii, võib EVP hind nõudluse ärakukkumise tõttu varsti ka sama kiiret langust näidata.

Pärast rahandusministeeriumi 19. novembril välja käidud seaduseelnõud, mille kohaselt saab EVPsid kasutada kuni 1. juulini 2006, on väärtpaber sellegipoolest hästi püsinud pealpool 60 sendi piiri.

Viimaste nädalatega kiiresti tõusnud Tallinna börsi liideraktsiate eilse odavnemise taga oli maaklerite sõnul nii kasumivõtmine kui ka ebastabiilsuse kasv välisturgudel.

Veel teisipäeval 70 krooni peal sulgunud Eesti Telekomi aktsia lisas kolmapäevasele 2,5-lisele langusele eile veel 2,2 ja sulgus 66,75 kroonil.

Euroopa telekomisektoris polnud eile samuti midagi rõõmustavat. Hommikupoolsele langusele järgnes pärastlõunal vaid marginaalne kosumine.

Hansapanga aktsia lõpetas 146,15 kroonil ehk 1,3 madalamal kui päev varem.

Suurem osa eilsest toredast ligi 19 mln kroonisest päevakäibest kuuluski viimatimainitud väärtpaberile, millega tehti päeva lõpus kolme plokktehingu tulemusena kokku ligi 84 000 aktsia suurune käive.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing