Viktoria Korpan • 29. november 2001 kell 22:00

Püsiühenduse hinnad kukkunud

Eesti kõige populaarsemal interneti püsiühendusel, Eesti Telefoni (ET) Atlas ADSLil, on praegu 15 500 klienti, neist enamik kasutab odavaimat ADSL Ligthi, mille kuumakse on 590 krooni, veel 1. märtsil pidi ADSL Ligthi eest välja käima 950 krooni kuus, langesid ka kiiremate ja kallimate ET ADSL-pakettide hinnad.

?Oktoobris kasvas hüppeliselt suuremaid kiiruseid võimaldavate ET Atlas ADSLi pakettide kasutajate arv,? ütles ASi Eesti Telefon pressiesindaja Anu Vahtra. ?Näiteks Atlas Mediumi kasutajate arvu kasv oli rekordiline, üle kahe korra võrreldes septembriga. Klientide otsuse üheks põhjuseks on oktoobris tehtud Atlas ADSLi kampaania, mille jooksul pakkus Eesti Telefon Atlas ADSLi interneti püsiühenduse pakettiga liitumist ja paketi vahetust tasuta.?

ASi Eesti Telefon juhatuse liige Ahto Orav lisas, et kiiretele interneti püsiühendustele ülemineku ajendiks võib pidada eraklientide vajadust meelelahutuse tarbimise ja kodus töötamise järele ning äriklientide vajadust kasutada internetiühendust oma äri korraldamisel.

?Hinnad on aastaga kukkunud umbes kolmandiku võrra,? ütles kaabeltelevisiooni klientidele odavaid interneti püsiühendusi pakkuva ASi Starman juhatuse esimees Peeter Kern. ?Eelmisel sügisel alustas Starman Internet oma tänaseks kõige populaarsema StarLighti paketi pakkumist, mille hind on tänaseks langenud 34 protsendi võrra 394 kroonile.?

Eile teatas Starman uue kiirema paketi turule toomisest, StarNet 1000 kiirus on kuni 1 Mbit/s, kuumakse koos modemi rendiga 849 krooni, juhul kui klient soovib 1999 krooniga modemit välja osta, on kuumakse 750 krooni.

?Tegemist on nõudlikule kasutajale suunatud paketiga, mis on ka vastavalt teistest kallim, sellele vaatamata loodame saada järgmise aasta lõpuks mõnisada selle paketi kasutajat,? sõnas Kern.

1. detsembrist odavnevad ka 50?200 krooni võrra kiiremate pakettide kuutasud.

Starmanil on praegu 2500 interneti püsiühendusteenuse klienti. Alates 1. oktoobrist, kui Starman langetas püsiühenduse tarbimiseks vajaliku modemi igakuist rendihinda uutele klientidele 175 kroonilt 99 kroonile, tuli juurde 500 uut klienti. Olemasolevatele klientidele langeb modemirendi hind alates 1. jaanuarist.

Nii Peeter Kern kui ka ASi Eesti Telefon juhatuse liige Ahto Orav ei prognoosi aga sama suurt püsiühenduste hinnalangust järgmiseks aastaks. ?Ennustaksin, et hinnad stabiliseeruvad, nii tugevat hinnalangust ei tule,? ütles Kern.

Ahto Orava hinnangul on saavutatud optimaalne hinna ja kvaliteedi suhe.

ASil Uninet on praegu 450 ADSLi interneti püsiühenduse klienti. Unineti kommunikatsioonidirektori Hardi Kinnase sõnul on Unineti populaarseim pakett ADSL 1000, mille liitumine ja kuutasu on 1180 krooni. ADSL 1000 kiirus on 256 kbit/s kuni 1Mbit/s.

Hetkel kuum