Kingitud buss teeb Noarootsi vallavanema murelikuks

10. detsember 2001, 08:24

Noarootsi vald sai Rootsist kingiks Mercedese bussi, mis aga ei klapi Eesti seadustega ja tuleb ümber ehitada, kirjutab Lääne Elu.

'Ei taha rohkem sellist kingitust,' ohkas Noarootsi vallavanem Ülo Kalm. Sekeldusi on tal olnud selle bussiga Eestisse jõudmisest peale.

Kaks korda on Kalm taotlenud Autoregistrikeskusest (ARK) bussi registreerimist.

'Esimesel korral ei leidnud töölised raaminumbrit, teisel korral teatati, et buss ei vasta Eesti nõuetele,' ütles Kalm.

Tehasest 1980 tulnud buss sõidutas 20 aastat Rootsi koolilapsi. Eesti laste sõidutamiseks nõuab ARK, et bussist lõhutaks üks istmerida ja bussijuhi selja taha tehtaks vahesein. Nii olevat ohutum.

'Mind üllatavad Eesti vabariigi nõuded,' ütles Kalm. 'Euroopa Liidu liikmesmaal Rootsis, kes hoolitseb oma elanike heaolu eest üliväga, võis see buss lapsi sõidutada, Eestis aga mitte.'

ARKi asedirektor Rein Einar selgitas, et paljudes Euroopa riikides on lapsi sõidutavaile bussidele kehtestatud kõrgemad nõuded.

'Meie nõuded on keskmisest kõrgemad,' võrdles Einar Eestit Euroopaga. Vaheseina on bussijuhi selja taha vaja seepärast, et salongi valgus ei pimestaks juhti. Et Eestis nõutakse bussis vahekäiku, tuleb 25 kohaga sõidukist viis istet lammutada. Need on klapptoolid, mida saab kasutada vajadusel.

Noarootsi vallale oli koolilaste sõidutamiseks hädasti suuremat bussi vaja, sest praegusse 19 kohaga bussi enam kõik ei mahu.

'Uue bussi mõte oli istmekohti juurde saada,' ütles Kalm. 'Nüüd on seis sama mis ennegi.'

Praegu seisab 50 000 Rootsi krooni maksnud buss vallavanema koduhoovis ja ootab Euroopa keskmisest karmimate Eesti nõuete kohast ümberehitust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing