Sakala sai Euroopa ajalehtede kujundusvõistlusel auhinna

11. detsember 2001, 08:22

Viljandimaa päevaleht Sakala pälvis kolmandal Euroopa ajalehtede kujundusvõistlusel auhinna parima esikülje eest, kirjutab Sakala.

Eesti Meedia meediadirektori Vahur Kalmre arvates sai 15. mai Sakala esikülg auhinna eelkõige väga tugeva emotsiooniga foto eest.

'Elmo Riigi Mulgi rattamaratonilt tehtud foto oli hea suur ning andis rattasõidupinget hästi edasi,' selgitas ta. 'See on veelkordne näide sellest, kui tähtis roll on ajalehes ja ajalehekujunduses fotol.'

Euroopa paremini kujundatud ajalehtedeks nimetati üleriiklikest lehtedest Hollandis Amsterdamis välja antav Trouw ja Portugalis Lissabonis ilmuv Diario de Noticias ning nädalalehtedest Suurbritannias Londonis ilmuv Independent. Kohalike ja regionaallehtede kategoorias seekord auhindu välja ei antud.

Kokku osales võistlusel 185 ajalehte 22 riigist. Auhindu anti välja mitmes kategoorias, näiteks esikülje, sisekülje, fotode, värvikasutuse, erikülje, lisade, infograafika ja tüpograafia eest.

Vahur Kalmre meelest ärgitab iga võistlus ja seal auhinna saamine arenema. 'Ajalehekujundus on viimastel aastatel Eestis päris hästi arenenud, kuid veel edasi minna on oi kui palju,' rääkis ta. 'Aga meid on märgatud, meie tegemised jäävad juba silma ja see on edu.'

Näiteks tõi Kalmre selle, et selsamal konkursil sai Eestiga sarnase arenguga riikidest ühe auhinna Ungari ja kaks auhinda Tshehhi ning näiteks Soome läks vaid kaks parima tiitlit.

Euroopa ajalehtede kujundusvõistlust korraldavad kolm ajakirjandusajakirja: Medium Magazin Saksamaalt, De Journalist Hollandist ja Der Österreichische Journalist Austriast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing