Kesko saab EBRD laenu Citymarketi rajamiseks

Andres Kärssin 19. detsember 2001, 00:00

Nii Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) kui ka Kesko esindajad ei soovinud veel täpsustada laenuga seonduvaid üksikasju. Äripäevale teadaolevalt sõlmivad pooled lepingu 20. detsembril ning Kesko-projekti puudutavad numbrilised näitajad on samad, mis tänavu suvel avaldatud esialgses projekti ülevaates.

Toona kiitis EBRD direktorite nõukogu poolt heakskiidetud tehing sisaldas pikaajalist laenu ligi 790 miljoni kroonises mahus, investeeringuid Kesko kinnisvarafirmadesse Eestis ja Lätis ning samuti 170 miljoni kroonises mahus käibekrediiti. Koos EBRD laenuga ulatub Kesko Balticsi laienemisprojekti maksumus 1,920 miljardi kroonini.

Kui algselt oli kontsernil kavas laenuraha kasutada nn väikehulgilao tüüpi SuperNetto keti väljaehitamiseks Eestis ja Lätis, siis praeguseks on see plaan maha maetud ja edaspidi keskendutakse Kesko Eesti juhi Timo Hämälä sõnul hüpermarketite rajamisele.

Hämälä lausus, et Kesko avab esimese Citymarketi Eestis veebruaris Pärnus. Järgmine Citymarket kerkib Tallinnas sadamaalale oktoobris. ?Tallinna ja Tartu SuperNettosid plaanime laiendada ja avada Citymarketina tuleva aasta lõpuks,? märkis ta.

Koostöös Ober Haus Kinnisvaraga avab 2003. aasta kevadel Tallinnas Mustakivi keskuses uksed Lasnamäe ostjaskonda püüdev Citymarket. Lisaks on Kesko sihikul ka Narva, kuid see asi on Hämälä sõnul veel läbirääkimiste järgus. Teised Eesti linnad Keskole hüpermarketite rajamiseks praegu atraktiivsed pole.

Kristiine Keskuses tegutseva Primo hüpermarketi operaatori ASi Hypermarket tegevdirektori Peter Ranne hinnangul on Kesko suundumine discounter?i tüüpi SuperNettodelt hüpermarketite väljaehitamisele pärast kevadist Säästumarketi ostu loogiline samm. ?Pole mõtet ehitada teist samasugust ketti.? Ranne lisas, et Kesko on algusest peale tahtnud Eestisse tulla kahe jaeketiga.

EBRD finantseeris varem ka Spari ja Dagabi märgi all opereerinud Baltic Food Holdingut.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing