Ülo Toomsalu • 20. detsember 2001 kell 6:31

Viljandi vee hind kerkib kolmandiku võrra

Uuest aastast hakkavad viljandlased vee eest ligi kolmandiku võrra rohkem maksma, sest Viljandi Veevärk vajab veesüsteemi uuendamiseks lisaraha, kirjutab Sakala.

'Hinnatõusu põhjus on suured veeinvesteeringud, mis praegu juba käivad,' rääkis Viljandi Veevärgi klienditeeninduse osakonna juhataja Ants Killar.

Vee kuupmeeter hakkab uuest aastast elanikele maksma 9 krooni ja kanalisatsiooni kasutamine 12 krooni kuupmeeter. Praegu on need hinnad vastavalt 7 ja 9 krooni.

Asutustel ja ettevõtetel tõuseb vee hind 10,62 ja kanalisatsiooni hind 14,16 kroonile.

'Vee hinna tõstmine on välismaiste kaasfinantseerijate nõue,' selgitas Killar. 'Nad soovivad, et ka Viljandi Veevärk rahastaks veesüsteemi korrastamist ja teeks seda vee hinna kaudu.'

Viljandi Veevärk on alustanud linna vee- ja kanalisatsioonisüsteemi kapitaalremonti, mis läheb maksma üle 177 miljoni krooni. Suurinvesteeringu tulemusena peaksid tarbijad hakkama tulevikus saama oma kraanidest puhast vett.

Uued hinnad hakkavad kehtima 1. jaanuarist. 'Selleks palume klientidel fikseerida oma veearvesti näit 31. detsembril ning järgmisel arvestinäidu teatamisel tuleb Viljandi Veevärgi kontrolörile öelda aasta lõpu seis ja uuel aastal tarbitud vee hulk,' ütles Killar.

Vee ja kanalisatsiooni hind tõusis Viljandis viimati eelmise aasta juunis ning seniste plaanide kohaselt ei tohiks see järgmise paari aasta jooksul kallineda.

Hetkel kuum