Ülar Lauk • 24. jaanuar 2002 kell 10:42

Vene valitsus võttis vastu jäigad otsused tariifide piiramisest

Venemaa valitsus võttis vastu jäigad otsused, mis piiravad tariifide tõusu monopolistidele sel aastal, teatab RIA-Novosti.

Nagu teatas ajakirjanikele majandusarengu ja kaubanduseminister German Gref, kehtestas valitsus piirmäärad tariifide tõusule, mis on märgatavalt väiksemad monopolistide tehtud ettepanekutest ja isegi valitsuse eelnevalt vastu võetud 35%-lisest piirangust.

Elektrienergiale tõusevad hinnad keskmiselt riigis 17,9%. Gref täpsustas, et Venemaa Ühiste Energiasüsteemide RAO EES abonenttasu tõusis juba 1.jaanuarist 20,2%, aga föderaalsel elektrienergia hulgimüügiturul tõusevad tariifid 1.märtsil 20%. Erinevates regioonides hakkavad tariifid pisut erinema, sest hinnad kehtestatakse kohalike energeetikakomisjonide poolt.

Raudteevedude tariifid tõusevad 15.veebruaril 16%. Teisel poolaastal viiakse läbi tariifide ühtlustamine sise- ja välisvedudel, lisaindekseerimist ei tule.

Gaasi hind tõuseb Venemaal 1.märtsil 20%. Valitsus võib hiljem veel tagasi tulla gaasi hinna indekseerimise juurde, ütles Gref.

Vastuvõetud otsused ei rahulda paljuski monopoliste, kuid pärast tuliseid vaidlusi ministrite kabineti istungil otsustati jääda just nende numbrite juurde.

<#RIA-Novosti=http://www.rian.ru/rian/intro.cfm?nws_id=58365>

Hetkel kuum