Ülo Toomsalu • 19. veebruar 2002 kell 6:13

Mobiilioperaatorid pakuvad äriklientidele uusi teenuseid

Mobiilioperaatorid Radiolinja ja EMT soovivad tuua turule uue GPRS-teenuse, mis võimaldab mobiiliomanikel andmesidele kiirelt ning soodsalt ligi pääseda ka välismaal olles, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lähiajal oodatakse maailmas kiiret GPRS-teenuste (General Packet Radio Switching ? pakettraadioteenus) kasvu, mis annab kliendile tuntavaid eeliseid praegu kasutatava GSM-side ees, muutes side kiiremaks, odavamaks ja mugavamaks. Uus sideteenus võimaldab surfata internetis, laadida telefoni suuremaid infopakette, vahetada kiiresti e-posti.

EMT ja Radiolinja Eesti otsivad võimalusi, et GRPS telefoni kasutamine oleks võimalik ka välismaal. Mõlemad operaatorid loodavad näha teenuse klientidena tihti reisivaid äriinimesi.

Soome firma OY Radiolinja Ab ja Vodafone Group Plc (Vodafone) alustavad koostööd GPRS-teenuse pakkumisel lähiajal. Esialgu saab teenust kasutada küll alates eelolevast suvest ainult Soomes ja praegu ei ole Radiolinja Eesti (RLE) suhtekorraldusjuht Helena Lõhmuse sõnul teada, millal saavad teenust kasutama hakata Radiolinja Eesti kliendid.

Eestis on teenus testimisel ja selles osalevad 500 Radiolinja klienti. GPRS-teenuste kasutamiseks saavad Radiolinja Eesti kliendid lepinguid sõlmida alates 11. märtsist.

Eesti Mobiiltelefon on samalaadset teenust pakkunud juba üle poole aasta. EMT avalike suhete juht Kaja Pino märkis, et GPRS-teenuse kasutajaid on EMT-l hetkel umbes 2000. Pino ei osanud öelda, kui suur on teenuse kasutajate keskmine telefoniarve kuus.

Välismaale laieneb GPRS-telefoni kasutamine EMT võrgus lähiajal. Eesmärgiks on seatud teenuse kasutusvõimaluste laienemine 82 riiki ning piirkonda. EMT testib hetkel GPRS-roamingu võimalusi Soomes.

Hetkel kuum