Viktoria Korpan • 26. veebruar 2002 kell 13:15

Nordea Pank alandas intressipakkumist uute eluasemelaenude taotlejatele

Nordea Pank alandas intressipakkumist uute eluasemelaenude taotlejatele 0,6 % võrra, teatas Nordea Panga juhatuse esimees Juhani Seilenthal täna.

Nüüdsest pakub Nordea eluasemelaene, marginaaliga alates 2,8%. Marginaalid on isikukohased ja sõltuvad laenusumma suurusest võrreldes pangale antava tagatise väärtusega ning laenumaksete suurusest kliendi sissetulekutega võrreldes. Juhul, kui laenusumma on tagatisega võrreldes seatud ülempiirist madalam või klient kulutab laenu tagasimaksele väiksema osa perekonna sissetulekutest, kui on ülempiir, on kliendi marginaal lähemal olla veelgi madalam.

Marginaalile lisandub vastavalt kliendi valikule 6 või 12 kuu Euribor või siis Nordea Panga euro või Eesti krooni baasintress. Ühtekokku tähendab see, et kliendikohased laenuintressid algavad Eestis 6,2 %-st.

Täiendav lisasoodustus pakutakse panga muude toodete aktiivsetele kasutajatele.

Esimese Eesti pangana kehtestas Nordea eluasemelaenude lepingutasule ka ülempiiri.

Kui seni on Eesti pankades lepingutasu olnud protsentuaalne, 0,75 ?1 %laenusummast, siis nüüd kehtestas Nordea lisaks sellele ülempiiri 5000 krooni. Senise Eesti praktikaga võrreldes annab see näiteks miljoni krooni suuruse laenu puhul kliendile tuhandeid kroone kokkuhoidu.

Uuenduseks on ka klientidele 3-aastase maksepuhkuse võimaldamine. Kõik kliendid, kes on teinud korrektselt laenu tagasimakseid, saavad taotluse korral kuni 3-aastast laenu põhiosa tagasimaksetest vabastust ja maksta vaid intresse. Maksepuhkust saab ka kohe laenuperioodi alguses, mil klientidel on tavaliselt veel täiendavaid suuri kulutusi uue kodu remondile, kolimisele, sisustamisele või ka majaümbruse haljastamisele.

?Anname veelgi selgemalt sõnumi, et otsime läbipaistvate tuludega inimesi, kes kavatsevad võtta laenu uue korteri või maja soetamiseks. Oleme kindlad, et suudame panna veelgi suuremat hulka uute eluasemete hankijaid mõtlema, et eluasemelaenu ei tasu võtta kunagi toetudes vaid selle panga pakkumisele, kuhu palk on nö. kogu aeg laekunud?, ütles Juhani Seilenthal.

Hetkel kuum