Eesti ja Vene välisministrite Siim Kallase ja Jevgeni Primakovi kohtumisega alanud dialoog annab lootust, et pooled jõuavad piiriküsimuse ja sellega seotud majandusprobleemide (nt topelttollide kaotamine Venemaa poolt) lahendamiseni, ütles Pakterminali juht Aadu Luukas Äripäevale. (ÄP, 08.11.1997)
Minu välisministriks oleku ajal jõudsid Eesti ja Vene delegatsioon põhimõttelisele kokkuleppele topelttollide kaotamises, kuid seni ei ole see rakendunud. Kõigi Venemaaga sõlmitavate majandusalaste lepete, sh topelttollide kaotamise otsustamine on kahetasandiline. Kuigi äriringkonnad võivad leppeid pooldada ja majandusministeerium need välja töötada, paneb Venemaa välisministeerium neile veto peale. Rahandusminister Siim Kallas (ÄP 05.07.2000)
Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsioon (ESEA) on veendunud, et topelttollide kaotamise üks eeldusi on vene õigeusu kiriku registreerimine Eestis, mis ajendab ka Venemaa tööstusringkondi president Vladimir Putinit vajalikus suunas mõjutama. ?Enne kui pole lahenenud vene kiriku küsimus, ei tule lahendust ka Venemaa kehtestatud topelttollidele,? sõnas ESEA liige Jüri Käo. ?Kindlasti on venelastel lihtsam rääkida president Arnold Rüütli kui senise presidendi Lennart Meriga, ja seda puht ajaloolise tausta tõttu. Vene diplomaatia arvestab isikute tausta tavakohasest märksa enam.? Käo sõnul võib topelttollide kaotamisele soodsalt mõjuda ka hiljutine valitsuse vahetus. ?Asi pole konkreetsetes persoonides, vaid lihtsalt selles, et juhtpositsioonidel on uued näod,? nentis Käo, vihjates nii uuele välis- kui ka siseministrile. (ÄP, 04.02.2002)
Moskva ja kogu Venemaa patriarh Aleksius II nimetas siseminister Ain Seppiku sõnul Moskva patriarhaadile alluva õigeusu kiriku registreerimist esimeseks sammuks selle kiriku probleemide lahendamisel Eestis, järgmisena soovib Aleksius II lahendada ka kirikuvarade küsimuse. (ETV, Aktuaalne Kaamera, 18.04.2002).
Seotud lood

5% aastaintress ja kord kvartalis intressimakse: võlakirju saab märkida kuni 30. maini