Ülo Toomsalu • 24. aprill 2002 kell 6:58

Sakala: Saarepeedi mees tahab heinamaal messi teha

Saarepeedi valla mees kuulutab meedias, et korraldab järgmise nädala algul suure messi, kuid ei soovi rääkida, mida seal tegema hakatakse.

'Mess algab alles esmaspäeval, eks siis ole näha, mis saab,' ütles 'Suurt volbrimessi' korraldav Lembit Sikk Sakalale. 'Praegu on sellest veel vara rääkida.'

Eesti Päevalehes ja Eesti Televisioonis avaldatud reklaamist võib aru saada, et esmaspäevast kolmapäevani kestval messil on kavas suur show-programm, volbrilõke, ratsa- ja jalgrattakross ning palju muid meelelahutusüritusi.

Reklaamis kutsub korraldaja üritusel osalema kõiki tootjaid, importijaid ja teenusepakkujaid. Osalemise eest küsib korraldaja neilt 2000 krooni.

Küsimusele, kui palju ettevõtteid juba registreerunud on, jättis Sikk eile samuti vastamata. 'Eks seda ole esmaspäeval näha,' lausus ta.

Lühikese telefoniintervjuu taustaks mürises traktorimootor ja messikorraldaja vabandas, et tal pole aega messist lähemalt rääkida, sest põld vajab ettevalmistamist.

Saarepeedi vallavalitsuse andmetel plaanib Lembit Sikk volbrimessi teha Saarepeedi vallas maalapil, mis asub otse tema enda maja taga.

'Avaliku ürituse korraldamise loa on ta meilt saanud,' ütles Saarepeedi vallasekretär Ando Adamson. Mida Sikk seal täpsemalt ette võtta soovib, ei osanud vallaametnik öelda.

Vallavalitsuse loa järgi võib Sikk korraldada kolm päeva kestva ürituse, mis võib iga päev alata kell üheksa hommikul ja peab lõppema kell kuus õhtul.

'Selle loa järgi ta mingit volbriöist lõket seal korraldada ei tohi,' lisas Adamson.

Lembit Sikk on varem sattunud ajakirjanduse vaatevälja kaks ja pool aastat tagasi, kui ta soovis Saarepeedi vallas Peetrimõisas erastada oma korteri juurde 26 hektarit maad, mida vallajuhid ei lubanud.

Toona pöördus mees Tallinnas justiitsminister Märt Raski poole ja sattus oma tegemistega uuesti avalikkuse tähelepanu alla, kui tunnistas kohtumisel ministrile, et tal pole kojusõiduks raha. Minister laenas talle selleks 200 krooni.

Saarepeedi vallaametnike sõnul korraldas Sikk mullu samal platsil jaanitule ning väidetavalt on tal osale toonastest esinejatest tänini maksmata.

Hetkel kuum