Ülo Toomsalu • 26. aprill 2002 kell 6:19

PM: Ravimitootjate esindaja pürib haigekassa juhiks

Meedikud kardavad rahvusvaheliste ravimitootjate liidu praeguse tegevdirektori Eve Karmo (Keskerakond) saamist haigekassa juhatuse uueks esimeheks.

Meedikute hinnangul suureneb sel juhul poliitiline surve haigekassale ning meditsiinitöötajate rahasoov palgatõusuks või järjekordade lühendamiseks jääb tähelepanuta, kirjutab Postimees.

Mitu tervishoiu asjatundjat on Postimehele kinnitanud, et Karmo asumisega haigekassa juhatuse esimehe kohale saaksid ravimifirmad endale haigekassas mõjuka esindaja, mis võib aga meditsiinitöötajatele ja arstiabile kahjulikuks osutuda.

Karmo ise tunnistas, et sõbrad, tuttavad ja koostööpartnerid on talle tõepoolest kandideerimisettepaneku teinud. Samas möönis ta, et pole haigekassa etteotsa pürgimist otsustanud. ?Pigem sobiksin juhatuse liikme kohale,? nentis Karmo.

Seni rahvusvaheliste ravimitootjate Eesti esindajana töötav Karmo oli 1994. aastast mulluseni Tallinna haigekassa direktor. Karmo väitel on talle ka paar korda varem haigekassa juhatuse esimehe kohta pakutud, ent ta on sellest keeldunud.

Hetkel kuum