Virkko Lepassalu • 16. mai 2002 kell 10:05

Tallinna linna ja BREMi vägikaikavedu venib

Tallinna linna ja ärimees Toomas Tooli majavalitsuste vaidlus 27 mln krooni üle kestab tõenäoliselt aastaid, sest kaotaja annab asja kohtusse.

Tallinna linn tahab trahviks realiseerida BREMi 27 mln kroonise tagatisdeposiidi, sest BREMi hallatavad majavalitsused on vee- ja sooja eest tasumisega viivitanud. BREM vaidleb sellele vastu, nüüd peab otsustama audiitorite komisjon kellel õigus.

Ehkki komisjoni moodustamisest on kõneldud mitu kuud, pole see veel töövõimeline.

Linnavalitsuse ettevõtlusameti osakonnajuhataja Vello Ervin ütles, et pool, kes vaidluse lahendamiseks moodustatud audiitorite komisjonis kaotajaks jääb, annab asja niikuinii kohtusse. Nii võib vaidlus venida aastaid. 'Eks summa ole ka seda väärt,' lisas Ervin.

Tänaseni ei ole linnavalituse, BREMi ja sõlktumatu audiitori komisjon vaidlusküsimuses veel mingile ostusele jõudnud, sest kolmanda ehk sõltumatu audiitoriga pole lepingut sõlmitud. Tallinna esindab PricewaterhouseCoopersi ning BREMi Rimessi audiitor, kes peavad kokku leppima kolmanda ehk sõltumatu audiitori leidmiseks. Kaotaja pool maksab mõlema vaidleja kulud.

BREMi poolt aasta tagasi erastatud majavalitsused sattusid veebruaris ajakirjanduse huvivälja seoses maksmisega viivitanmisega Tallinna Veele ja Küttele. BREMi juhid põhjendasid maksmisega viivitamist läbirääkimistega uute lepingute sõlmimise küsimuses.

Hetkel kuum