Peeter Stamberg • 20. mai 2002 kell 7:55

Börsiülevaade: osad Euroopa börsid pühade tõttu suletud

Euroopas oodatakse avanemist samal tasemel või veidi kõrgemal kui reedel, Tallinnas on oodata veidi suuremat huvi Eesti Telekomi vastu.

Euroopas on täna pühade tõttu suletud Austria, Luksemburg, Ungari, Taani, Norra ja Rootsi börsid.

Reedel pidasid aktsionäride üldkoosolekut Eesti Telekomi aktsionärid. Aktsionäride üldkoosolek, mis toimus pärast börsi kauplemispäeva lõppu, kinnitas dividendiks börsil noteeritud A-aktsia kohta 5,50 krooni. Kinnitatud dividendid võivad tuua veidi suuremat huvi aktsia vastu. Reedel aktsia hind langes 0,91% võrra 84,80 kroonini.

Reedel, mil oli ka optsioonireede, andis suurima käibe taas Hansapanga aktsia. Hansapanga aktsia hind on viimastel kauplemispäevadel just kui naelutatult püsinud 219,05 kroonil ja sellel hinna juurde jäid aktsia turusügavust vaadates üles ka kaks suurt ostuorderit, mille üheks mahuks oli 15 000 aktsiat ja teisel 4000 aktsiat. Kas suuri koguseid Hansapanga aktsiaid ostavad investorid ka täna samalt tasemelt ostma hakkavad selgub täna turu avanemisel.

Reedel tegi suurima tõusu läbi Tallinna Kaubamaja aktsia, mis kerkis üle 3,4% võrra 51,95 kroonini. Tõusu taga võis olla Ühispanga maikuu globaalstrateegia avaldamine, milles kirjutati sellest, et näidisportfelli, milles suurendati aktsiate ja vähendati võlakirjade osakaalu osteti ka Tallinna Kaubamaja aktsiat, millel nähakse tõusu vähemalt 3,7 euroni (57,89 krooni).

Viimaseid päevi kaubeldakse võlakirjade nimekirjas Hüvitusfondi VII seeria obligatsioonidega. Viimane kauplemispäev VII seeria obligatsioonidega on homme, sest kolmapäeval lõpetatakse nende noteerimine Tallinna börsil. Hüvitusfond fikseerib omanike nimekirja VII seeria lunastamiseks 27.mail.

Hetkel kuum