Ülo Toomsalu • 20. mai 2002 kell 7:07

Võrumaa Teataja: Kallas näeb probleeme ELi abiraha kasutamisega

Peaminister Siim Kallas loodab, et Eesti on 2004. a võimeline vastu võtma ja ära kasutama ELi antava 3,2 mld krooni regionaalabiraha aastas.

Euroopa Liidu (EL) regionaalabirahade vastuvõtuks ja kasutuseks Eesti praegu Kallase hinnangul valmis pole, kirjutab Võrumaa Teataja. ?Kui meile täna pakutaks, siis me valmis pole,? kinnitas ta. ?Reeglid on karmid ja kõvasti on vaja tööd teha.?

EL on teatanud valmisolekust toetada Eesti regionaalarengut aastatel 2004-2006 kokku 9,5 miljardi krooni ulatuses ehk umbes 3,2 miljardi krooniga aastas.

Kallas ennustab, et regionaalarengu toetusega läheb paremini kui SAPARDi programmiga, mis pidi käivituma juba üle-eelmisel aastal, kuid mitmel põhjusel lükkus investeerimistoetuste reaalne jagamine aasta võrra edasi.

?Et mõni tähtaeg jääb venima, välistada ei saa,? ütles Kallas. SAPARDi programmi käivitamise venimine oli tema hinnangul põhjustatud eeskätt selle uudsusest nii ELile kui ka kandidaatriikidele.

Kuna nüüd on nii EL kui ka selle uued liikmed Kesk- ja Ida-Euroopast üksteisega rohkem harjunud, loodab Kallas, et regionaalrahade eraldamine ei jää venima. ?Noh, ma loodan küll,? ütles ta.

Kallase sõnul tuleks aga rohkem mõelda, kuidas tõsta Eesti valmisolekut kasutada ära eraldatav abiraha. Kuigi regionaalabiks mõeldud rahad on suured, võib puudu jääda headest projektidest, mille rahastamiseks seda kulutada.

Hetkel kuum