Andres Kärssin • 21. mai 2002 kell 13:35

Tallinna linna kohtus võitnud firma ootab kohtuotsuse täitmist

Segaste korteritehingute perioodil Tallinnalt korterite väljaehitamiseks maja saanud firma võitis kohtus linna, kes ei täitnud oma lepingukohustusi.

1996. aastal vanalinnas Pikk tn 5 asuva hoone elamispinnaks ehitamise konkursi võitnud OÜ Roviido sõlmis toonase kesklinna vanema Elmar Sepaga lepingu, mille kohaselt ehitab ettevõte vanalinna 500-ruutmeetrise pinnaga hoones välja korterid ning asustab nad, kohustudes samal ajal linnale linnale üle andma 800 ruutmeetri ulatuses valmisehitatud kortereid Ketraja tn 4.

Et linn viivitas pärast Roviido-poolset korterite üleandmist Ketraja tänaval omapoolsete lepinguga võetud kohustuste täitmisega, mis takistas vanalinna elamispinna erastamist, siis pöördus Roviido kohtu poole.

Tänavu märtsis rahuldas Tallinna Linnakohus Roviido hagi ja kohustas linna täitma võetud kohustusi ning kindlustama hageja esitatud isikute asustamine Pikk tn 55. Tallinna linnavalitsus otsust edasi ei kaevanud.

Samas teatas linn, et tal pole võimalik kohtuotsust sellisel kujul täita ning ta soovib hoone asustamiseks kasutada sundüürnikke. Roviido ei nõustunud säärase ettepanekuga ning kirjutas kohtutäitur Reet Vokile avalduse kohtuotsuse sundtäitmiseks.

Praeguseks on linna trahvimine otsuse mittetäitmise eest edasi lükatud 30. maini

Hetkel kuum