Heidit Kaio • 5. juuni 2002 kell 12:57

Tallinna volikogu võib Savisaare kohtusse kaevata

Tallinna linnapea Edgar Savisaar teatab avalikus kirjas, et ei näe põhjust tasuda abikaasa Vilja Savisaare USA reisi kulusid.

Tallinna volikogu revisjonikomisjoni esimees Jana Padriku ütlust mööda võib volikogu kantselei nõuda raha Savisaarelt tagasi kohtu kaudu.

'Volikogu kantselei on saatnud Savisaarele korduvaid kirju, milles nõutakse raha tagasi maksmist. Kui Savisaar seda vabatahtlikult ei tee, on ainus võimalus ta kohtusse kaevata,' ütles Padrik.

Tänases Eesti Päevalehes kirjutab Edgar Savisaar, et peab põhjendatuks oma nõuet muuta tagantjärele volikogu dokumente ning tunnistada välislähetuse kuludeks Vilja Savisaare reisikulud.

Edgar Savisaar ise volikogu esimehena allkirjastas 1997. aastal dokumendi, mille muutmist ta nõuab.

Tallinna volikogu on oma istungil juba korra otsustanud, et Vilja Savisaar peab reisikulud tagasi maksma.

'Ma arvan, et Savisaar tahab seda küsimust saada uuesti volikogu päevakorda,' ütles Padrik. Tema hinnangul loodab Savisaar, et tema poolt juhitud koalitsioon tunnistab dokumentide tagantjärele muutmise õigeks.

Koos Keskerakonnaga Tallinna linnas koalitsiooni moodustava Reformierakonna liige, volikogu esimees Maret Maripuu on hinnanud õigustühiseks tagantjärele dokumentide muutmise ning keeldunud seda tegemast.

Savisaare hinnangul ei ole dokumentide tagantjärele muutmine seadusega keelatud. Oma tänases kirjas viitab ta haldusmenetluse seadusele, mis reguleerib haldusakti muutmist ja kehtetuks tunnistamist.

Savisaar rõhutab oma artiklis, et ta pole õhutanud kedagi võltsimisele. 'Ma ei pidanud 'kabinetivaikuses' volikogu esinaisega nõu eesmärgiga 'teada ära rääkida' millegi keelatu kordasaatmiseks või salaja mingite muudatuste tegemiseks 1997. aasta käeskirjas, vaid käitusin kõige avalikumal kombel ametlikul viisil,' kirjutab Savisaar.

1997. aastal käis USAs Portlandis välisvisiidil tookordne Tallinna volikogu esimees Edgar Savisaar. Temaga koos reisis abikaasa Vilja Savisaar, kes ei olnud tookord linnavolikogu liige. Savisaared pikendasid ametireisi puhkuseks.

Savisaar soovib, et Vilja Savisaare reis ja viibimine USAs Edgar Savisaare ametivisiidi ajal vormistataks ümber ametilähetuseks, mille kulud katab linn.

Hetkel kuum