Ülo Toomsalu • 26. juuni 2002 kell 8:52

PM: Jalgpall taandub ETVst laulupeoülekande ees

Kuu aega ETV ekraanil kestnud jalgpallimaraton peab pausi laupäeval, mil pronksimängu asemel läheb eetrisse IX noorte laulu- ja tantsupeo rongkäik.

Laupäeval kell 13.55 läheb ETV kanalil eetrisse laulupeorongkäigu ülekanne ning seejärel kell 17 otseülekanne lauluväljakult. Jalgpalli maailmameistrivõistluste pronksimängu salvestust peavad vutisõbrad ootama kolmveerand kümneni õhtul, kirjutab Postimees.

ETV juhatuse esimees Ilmar Raag ütles, et sellise valiku tegemisel sai otsustavaks sündmuste olulisus Eestile. ?Mitu eestlast jalgpalli maailmavõistlustel mängib?? küsis ta.

Veebruaris tingis suusaülekande eelistamise vabariigi aastapäeva vastuvõtule asjaolu, et siis esines võistlustel suurte kullalootustega Eesti sportlane.

Raagi sõnul on ETV laulupeoülekannete traditsioon aastakümneid vana ning sai alguse niipea, kui kanal soetas liikuva ülekandebussi.

Samas möönis ta, et jalgpallimängu võimalik auditoorium võib olla pisut suurem kui laulupeorongkäigu oma, arvestades sedagi, et tegu on vaid koolinoorte peoga.

Tänavuste jalgpalliülekannete täpseid vaatajareitinguid ei ole veel kokku löödud.

Hetkel kuum