Ülo Toomsalu • 2. juuli 2002 kell 8:08

PM: Politsei on valmis tunnistama Pärnoja kuriteos kahtlustatavaks

Politsei ootas eile asjatult ülekuulamisele endist majandusministrit Mihkel Pärnoja, et tunnistada ta kahtlusaluseks ametialases lohakuses.

Postimehe andmetel kahtlustab politsei Pärnoja selles, et ta jättis majandusministrina täitmata valitsuse korralduse esitada Tallinnas Mustamäel asuvate ühiselamute omanikfirma AS Elumaja erastamise kava hiljemalt 1. novembriks 2000. Pärnoja ei esitanud erastamiskava tähtajaks ega ka hiljem.

Samuti on politsei välja selgitanud, et Pärnoja, kes oli oma ametikohast tulenevalt ASi Elumaja ainuaktsionäri ehk riigi esindaja, jättis ASi Elumaja õigusjärglase ASi Ehitajate EEV aktsiate müümisel tagamata ühiselamu elanike õiguse erastada enese kasutuses olevad eluruumid.

Politsei kahtlustab, et Pärnoja tegevusest tulenevalt jäid viies Akadeemia teel ja Vilde teel asuvas ühiselamus elavad umbes 1200 inimest ilma õigusest erastada oma elamispind ning majad läksid segaseid teid pidi OÜ Fennovara omandusse.

Keskkriminaalpolitsei direktor Andres Anvelt ütles, et politsei on Pärnoja suhtes tekkinud kahtluste uurimisel võtnud aluseks kriminaalkoodeksi paragrahvi 162, mis käsitleb ametialast lohakust.

Anvelti teatel tunnistatakse Pärnoja ametlikult uurija määrusega kuriteos kahtlustatavaks ka seetõttu, et tal oleks ütluste andmise ajaks tagatud õigus kaitsele. Anvelti hinnangul on tegu väga keerulise majanduskuriteo uurimisega, milles hetkel rohkem kahtlustatavaid pole.

Vaatamata kirjalikule kutsele ei ilmunud Riigikogu Mõõdukate fraktsiooni ja majanduskomisjoni liige Pärnoja eile pärastlõunal politseisse. Postimehe andmetel väitis ta majanduspolitseinikele, et tegeles advokaadi otsimisega ja saabub esimesel võimalusel.

Pärnoja keeldus enese võimalikku kahtlustatavaks tunnistamist Postimehele kommenteerimast.

Hetkel kuum