Ülo Toomsalu • 3. juuli 2002 kell 8:43

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Ravimitele kuluva raha ühtlustamiseks ja kvaliteetse arsti-abi tagamiseks kontrollib haigekassa perearste retseptide väljakirjutamisel üle Eesti.

TV3 kinnistab teleturu liidripositsiooni sügisel algavate mastaapsete telemängudega, ETV alustab uut hooaega rõhuga lastesaadetele.

Eestil kulub tõenäoliselt kuni 200 miljonit krooni eelmise vabariigi ajal välja antud võlakirjade lunastamiseks, kui valitsus otsustab 1967. aastast peale ootavatele võlausaldajatele nende raha tagastada.

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Harry Liiva sõnul oleks Eestil võimalik nõuda Venemaalt odavat elektrienergiat, kuna pool Narva jõel asuvast hüdroelektrijaama tammist kuulub Eestile, samas kui vastaskaldal asuv Lenenergo elektrijaam kasutab ära kogu jõe võimsuse.

Postimees:

Kiirabi juhtkonna kinnitusel tuleb loobuda vähemalt 20 brigaadist ning jätta mõned maakohad erakorralise arstiabita juhul, kui rakendub rahandusministeeriumi ettepanek kärpida sotsiaalministeeriumi tuleva aasta eelarvet viiendiku võrra.

Nõmme linnaosavalitsusel kulus aasta aega ja kaheksa miljonit krooni raha, et teha korda omaaegne kuulus Hiiu staadion, mis oli viimased pool sajandit peamiselt vaid ümbruskonna koeraomanike pärusmaa, oma staadione korrastavad teisedki linnaosad.

Mihkel Pärnojast võib saada kolmas viimase kümne aasta jooksul puutumatuse kaotanud Riigikogu liige, kui keskkriminaalpolitsei langetab otsuse esitada endisele majandusministrile ametlik süüdistus.

Täna algava üheksanda Õllesummeri külastaja saab soovi korral läbi sularahata - tegu on Eestis esimese suurüritusega, kus nii sissepääsu kui ka õlle eest on võimalik tasuda mobiiltelefoniga.

Pärnu Postimees:

Pärnu Noorte Kodupaiga juhataja Andres Guff on oma sõnul eilsest shokiseisundis, sest tegi 16 000kroonise makse uue pisibussi Mazda eest, mida pole tulemaski.

Sakala:

Viljandi vee- ja kanalisatsioonitrasside rajamise järeltööd venivad, sest peatöövõtja Facio Ehitus ja alltöövõtja Prennero nõuavad teineteiselt saamata raha.

Virumaa Teataja:

Tapa linnavõimud ei ole rahul, et poolteist nädalat tagasi raudteel juhtunud õnnetuse tagajärgede uurimine venib.

Hetkel kuum