Heidit Kaio • 5. juuli 2002 kell 12:01

Naissaare sadama haldaja: täidame vallaga sõlmitud lepingut

Naisaare sadama haldaja esindaja Kauri Rattus põhjendas kõrget sadamamaksu vajadusega täita Viimsi vallaga sõlmitud lepingut.

'Vallaga sõlmitud leping sisaldab kahe tingimuse täitmist: sadama kasutuselevõtuks korrastamist ja raudtee käiku laskmist vähemalt 15 km lõigul,' ütles Kauri Rattus.

Rattuse ütlust mööda ligikaudu kuu jooksul loodavad nad lõpetada ehitustööd, et saaks alustada sadama passi taotlemist. 'Meie tegevust takistab see, et vald ei ole alustanud sadama maa kinnistamist, ilma selleta ei saa alustada sadama passi taotlemist,' ütles Rattus.

Praegu käivad tööd kai korrastamiseks. 'Kai on purjekate vastu võtmiseks liiga kõrge, ikkagi militaarotstarbel ehitatud. Peame uuendama meremärgid,' ütles Rattus.

'Ma saan aru, et meie hinnakirja peetakse liiga kõrgeks. Minge siia kohalikku kõrtsi, praad maksab 150 krooni, see on Tallinna tipprestorani hind,' ütles Rattus.

Tema ütlust mööda ei saa võrrelda teenuste hindu mandril ja väikesaarel. 'Võrrelge prügiveo kulu mandril ja saarel,' ütles Rattus.

Rattuse sõnul peavad nemad ettevõtjatena arvestama, kuidas teenida raha sadama käigus hoidmiseks ja inimestele töötasu maksmiseks. 'Investeeringu tagasi tegemisest ei saa me praegu unistada,' ütles Rattus.

Kuigi Viimsi vallavalitsus on teatanud plaanist rendileping peatada, kavatseb Linda Investments tööd jätkata. Lepingut saab peatada aastase etteteatamisega.

'Lepingu peatamisel peab vald tasuma tehtud investeeringute eest,' ütles Rattus. 'Meie arvestame, et meil on aega 12 kuud majandada.'

Hetkel kuum