Inno Tähismaa • 11. juuli 2002 kell 13:18

Läti reklaamifirmad taunivad kallaletungi meediauuringute juhile

Läti reklaamifirmade liit taunib kallaletungi meediauuringute juhile Kaspars Ulstsile.

Läti reklaamifirmade liidu andmetel oli kallaletung Ulstsile seotud tema tööga meediauuringute firmas Baltic Media Facts Latvia. Reklaamifirmade liit avaldas lootust, et ametivõimud teevad kõik ründajate tabamiseks.

Ulstsile tungisid teisipäeva, 9. juuli õhtul kodumaja ees kallale kolm meest ja ründasid teda nugadega. Ründe tagajärjel sai Ulsts raskeid haavu ja kaotas palju verd. Saadud vigastustega on Ulsts praegu haiglaravil ja ajalehe Biznes i Baltii andmetel on ta operatsioonijärgses väga raskes seisundis ja kontaktivõimetu. Ulstsi toetuseks käisid eile verd andmas mitmete meediafirmade töötajad.

Läti reklaamifirmade liidu andmetel sai Ulsts juba alates möödunud aasta oktoobrikuust anonüümseid ähvardusi telefoni teel. Samuti tundus Ulstsile, et teda jälitatakse. Ta informeeris sellest ka politseid. Möödunud nädalal hakkasid tulema taas anonüümsed kõned. Ta informeeris sellest ka oma kolleege ja reklaamifirmade liitu, kuna tema arvates oli kõnede põhjuseks soov teda tööalaselt mõjutada, see tähendab panna teda muutma meediareitingute tulemusi. Ulsts survele ei allunud, kuna vastasel korral oleks reitingu tulemused olnud ühepoolsed ja muutnud turusituatsiooni.

Hetkel kuum