Inge Rumessen • 6. august 2002 kell 8:31

Tallinn soovib luua pealinna ametikooli

Linn loob munitsipaalkooli Tallinna Kopli Ametikool, mis peaks koolitama pealinna ettevõtetele seni nappivat kvalifitseeritud tööjõudu.

Munitsipaalkooli finantseerimiseks on kavas asutada linna, riigi ja erakapitali osalusega sihtasutus, teatab Raepress. 'Samuti peaks erasektor olema kooli järelvaataja ja tellija,' märkis Haridusameti juhataja Enn Kirsman. 'Just ettevõtted peaksid ütlema, millist tööjõudu nad vajavad.'

Kirsmani sõnul pole Haridusametis seni veel otsustatud, milliseid erialasid peaks loodavas ametikoolis õpetatama ning kui suur võiks olla kooli õpilaste arv.

Uus kool peaks hakkama tegutsema riikliku kutseõppeasutuse Kopli Ehituskooli varade baasil. Riikliku kutseharidusreformi käigus soovib riik Kopli ehituskooli tegevuse lähiaastatel lõpetada, sest kooli lõpetajad ei leia piisavalt tööd.

Kirsmani sõnul valitseb maailma haridusmaastikul täna suund selles suunas, et üldhariduskoolides õppivate noorte arv väheneb ja kutseõppeasutuses ametit omandavate õpilaste hulk suureneb.

'Kõigile pole jõukohane ja ka vajalik jätkata õpinguid gümnaasiumis,' märgib Kirsman. Munitsipaalkooli Tallinna Kopli Ametikooli otsuse eelnõu arutab Tallinna

linnavalitsus oma homsel istungil.

Hetkel kuum