13. august 2002 kell 8:50

Ajakiri Fortune reastas kõige ahnemad firmajuhid

Ajakirja Fortune septembrinumbris on pingerida firmadest, kelle juhid teenisid enim miljardeid oma firma aktsiate müügist enne börside langust.

Pingerida on koostatud koostöös firmaga Thomson Financial ning puudutab neid USA suurfirmasid, mille börsikurss on tipptasemelt kukkunud 75 protsenti või rohkem. Eraldi on välja toodud need tippjuhid, kes ajavahemikus 1999. aasta jaanuarist 2002. a maini müüdud aktsiatest kõige rohkem tulu on saanud.

?Ahne jõugu? (Greedy Bunch) tipus on Qwest Communications, kus juhid müüsid aktsiaid kokku 2,26 miljardi dollari väärtuses. Firma juhi Philip Anschutzi osa selles on 1,57 miljardit dollarit. Esikümnest leiab veel nii Gateway, Broadcomi, AOL Time Warneri, Global Crossingu kui Enroni.

Kokku täitis Fortune"i kriteeriumid ? börsiväärtus haripunktis vähemalt 400 miljonit dollarit ning aktsia hinna langus vähemalt 75 protsenti 1035 ettevõtet, mille juhid teenisid aktsiate müügist kokku 66 miljardit dollarit.

Pingereas pole kaugeltki vaid tänaseks skandaalidesse sattunud firmad. Näiteks on internetiportaali Yahoo tippjuhid müünud aktsiaid 901 miljoni dollari väärtuses ajal, mil aktsia kurss kukkus 250 dollarilt 11 dollarile, vahendas DI.

Hetkel kuum