Ülo Toomsalu • 13. august 2002 kell 6:11

EPL: Tallinnas rekordarv turiste

Tallinna on tänavu külastanud rekordiline arv turiste, sissetuleva turismi edasist kasvu tõkestab majutuskohtade vähesus.

?See on fakt, et linn on turiste täis ja kohalikku inimest naljalt tänavapildis ei näe,? ütles Eesti Turismifirmade Liidu juhatuse liige Daisy Järva. Tema sõnul saab täpset külastajate arvu öelda sügisel, kirjutas Eesti Päevaleht.

Järva kinnitusel ei ole sellel suvel aastataguse ajaga võrreldes ühelgi sissetulevate turistidega tegeleval ettevõttel tagasiminekut oodata.

?Kasv on loogiline, sest Eestit on mujal mitu aastat tutvustatud ja see on hakanud vilja kandma,? lausus reisibüroo Raeturist tegevjuht Tiia Braun. ?Samuti on turismifirmad tegutsenud piisavalt kaua, et kinnistada partnerlussuhteid.?

Brauni sõnul suureneb turistide hulk vaid teatud piirini, sest rohkem majutusvõimalusi lihtsalt pole. Ta lisas, et Eesti on praegustes tingimustes juba järgmiseks suveks lae saavutanud.

Eesti Päevalehe andmeil pole eeskätt nädalavahetustel Tallinna ega Pärnu suurimates hotellides ühtki vaba tuba ja töötajad peavad turiste kesklinnast kaugemal asuvatesse väikehotellidesse saatma.

Järva kinnitusel näitavad kõik eellepped majutuse kallinemist järgmisel aastal.

Hetkel kuum