Priit Harik • 16 september 2002

Esindusmudelid kolmekordse hinnavahega

Mobiilitootjate esindustelefonide hind võib erineda kuni kolm korda, kuid võimaluste vahe ei ole sugugi nii suur, selgub ITee võrdlusest.

Võrdlesime viie tootjafirma seitset esindusmudelit, mis jäävad Eesti mobiilipoodides hinnavahemikku 5000-14 000 krooni. Kõik need telefonid peaksid sobima ka ettevõtja või juhi taskusse, konkreetsem valik sõltub muidugi võimalustest, mida kasutaja oma telefonil näha soovib.

Sestap pole sugugi igal siin toodud telefonil kiiret andmesidet võimaldavat GPRS-tuge ega infrapunaporti telefoni ja süle- või pihuarvuti ühendamiseks. Samas sisaldavad kõik esindusmudelid WAP-brauserit, kalendrit ja diktofoni, kui pidada silmas just ettevõtja võimalikke ootusi oma telefoni funktsioonidele.

Nii nagu võimalustelt, erinevad võrreldavad mudelid ka disainilt. Motorola v70, Alcatel One Touch 715 ja Nokia 8910 on siin kindlasti pilkupüüdvaimateks. Kahel telefonil on MMS-tugi, mis tähendab, et nendega saab saata ja vastu võtta pildi- ja helifaile. Samuti on MMS-telefonidel Ericsson T68i ja Nokia 7650 ka digitaalne kaamera nende piltide mis tahes ajahetkel tegemiseks.

Kui teil on tihti asja Ameerika Ühendriikidesse või Kanadasse, siis peate seal side pidamiseks valima kolmesagedusliku mobiiltelefoni. Selle võimaluse puudumine on ainukeseks miinuseks alltoodud võrdlustabelis enim jah-vastuseid kogunud Nokia uudistootel 7650. Jääb loota vea parandamist.

Viie tootjafirma seitsme esindustelefoni võimalused ja plussid-miinused on üles loetletud selle külje ülaosas võrdlustabelis. Pikemalt tutvustame telefone ajakirja lehekülgedel 6-8.

Kalev Roosiväli

ASi Pindi Kinnisvara nõukogu liige

Telefoni lisafunktsioone ma praktiliselt ei kasuta. Väärt teenus on SMS, sest on diskreetne, ei häiri niipalju kui kõne ja samas saab vajaliku info edastatud. Telefon peab olema mugavalt väike, et ei ajaks taskut punni. Täna tunnen pikkadel koosolekutel puudust mahukamast vastamata kõnede nimekirjast. Kümme märget selles on liiga vähe. Palju rääkides tunnen vahest puudust ka kauakestvast akust, samuti diktofoni funktsioonist. Mobiilset andmesidet ma ei kasuta, küll aga maksan parkimise eest mobiiliga.

Telefonimärkmik on minu jaoks asendamatu. Mugav ja praktiline on ka grupi-SMSi saatmine. See on kiire ja tõhus, kui on vaja mitmeid inimesi teavitada sama infoga ? näiteks koosoleku aja muutumisest. Diktofoni tahaks ka kasutada, kuid seda mu telefonis pole. Samas tuleb pikkadel autosõitudel sageli nii häid mõtteid, et need oleks vaja kuidagi salvestada. Ma ei kasuta infoteenustest muud kui mobiilset parkimist. Ka GPRSi ei kasuta ma veel, aga plaanin lähiajal ennast sellega kurssi viia.

Hetkel kuum