Virkko Lepassalu • 14. oktoober 2002 kell 14:41

Vilja Savisaar: ma ei ole ju süüdi

Tallinna Põhja linnaosa asevanem Vilja Savisaar ei nõustu Portlandi piletit linnakassasse ära maksma, ehkki revisjonikomisjon teda aktis taunib.

?Kui ma selle raha ära maksaksin, siis tunnistaksin, et olen süüdi, aga ma ei ole ju süüdi,? rääkis Põhja-Tallinna linnaosa vanema asetäitja Vilja Savisaar. ?Ma olin ametlikult delegatsiooni liige, ma olen seal oma töö teinud, mind tõesti ei huvita, et mõni kantselei ametnik on jätnud midagi vormistamata.?

Edgar Savisaar on põhjendanud Vilja Savisaare väljajäämist lähetatute nimekirjast vormistusveaga.

Täna õhtul arutab Tallinna volikogu revisjonikomisjon, kas nõuda perekond Savisaartelt Portlandi sõidu kulud, kokku ümmarguselt 75 000 kr kohtu kaudu sisse. Tallinna volikogu revisjonikomisjon käsitles Portlandi visiiti oma kontrollaktis, mis käsitleb Tallinna volikogu kantselei tegevust aastatel 1997-1999, mil volikogu juhtis Edgar Savisaar.

Volikogu septembris valminud kontrollaktis märgitakse, et linna raha on kokku kuritarvitatud alusetult väljamakstud lennupiletite ning volikogu nõunike mobiiltelefoniarvete kaudu ligi 149 000 kr ulatuses. Edgar Savisaarelt nõutakse ümmarguselt 25 000 kr lennupiletite eest põhjendusel, et kantseleile ei ole esitatud tema kuludokumente. Vilja Savisaar puudus komandeeritute nimekirjas üldse, temalt nõutakse seetõttu ligi 50 000 krooni.

Hetkel kuum