Ülo Toomsalu • 18. oktoober 2002 kell 6:07

EPL: Tallinn takistab Taistol bussijaama avamist

Vaatamata linnavalitsuse takistustele avab OÜ Taisto Pakivedu täna kell 15.00 oma uue bussijaama aadressil Lastekodu 48.

Linnavalitsus alustas rünnakuga ettevõtte vastu 14.oktoobril, kui käskis eemaldada busside parkimist tähistavad liiklusmärgid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?ASi Signaal töötajad võtsid esmaspäeva hommikul maha liiklust reguleerivad märgid vaatamata sellele, et kõik vajalikud kooskõlastused olid olemas,? ütles OÜ Taisto Pakivedu juhataja Väino Moor.

Liiklusmärkide eemaldamisega taastas linnavalitsus Lastekodu 48 ees parkla ja Taisto busside peatumine hoone ees muutus sellega võimatuks. Ettevõte on pileti- ja pakikeskusesse ning kohvikusse investeerinud üle miljoni krooni.

?Mul oli äärmiselt piinlik,? ütles ASi Signaal liikluskorraldusdirektor Margus Ploomann märkide eemaldamist kommenteerides ja lisas, et vastuolulisi korraldusi annab neile Tallinna liikluskorralduskeskus.

AS Signaal oli firma, kes paigaldas sinna needsamad liiklusmärgid ning märkis maha boksid kahele bussile ja sõiduautole.

?Mulle andis suulise korralduse märkide eemaldamiseks Mati Songisepp isiklikult ja ma edastasin need Signaalile,? ütles liikluskorralduskeskuse juhataja abi Peeter Harjut. Songisepp on linnavalitsuse säästva arengu ja planeerimise ameti liiklusosakonna juhataja.

Taisto juht Väino Moor on asjade sellisest käigust nördinud ja ütles, te tema arvates on tegemist poliitilise kättemaksuga, kus konkurendid korraldavad turgu ametnike vahendusel.

Hetkel kuum