Heidit Kaio • 22. oktoober 2002 kell 22:00

Tallinna uus võimuliit kaupleb ujulate ja koolide pärast

?Kas Nõmmele arstikeskus või remontida Merivälja põhikooli,? nimetas Tallinna linnapea Edgar Savisaar suurima erimeelsuse eilsetel koalitsiooniläbirääkimistel.

Keskerakonna ja Reformierakonna vahel seni kehtinud lepe kaotas kehtivuse koos valimistega. Kahe erakonna koostöö jätkamist käsitlevate läbirääkimiste aluseks olid valimisplatvormid ehk valimistel antud lubadused.

Hoolimata sellest, et osapooled olid vastastikuste nõudmistega eelnevalt tuttavad, jätkuvad läbirääkimised uue koalitsioonileppe üle ka täna ja homme.

?Koos ei ole mingid pilve peal istuvad tüübid, vaid linna tegeliku valitsemisega ametis olnud inimesed,? ütles abilinnapea Rein Lang. ?Kohati muututakse väga üksikasjalikuks.?

Koalitsiooniläbirääkimiste laua taga Olümpia hotelli konverentsikeskuses istusid Keskerakonna poolt Edgar Savisaar, Ain Seppik, Toivo Tootsen ja Evelyn Sepp.

Reformierakonna seisukohti esindavad Rein Lang, Urmas Paet, Maret Maripuu ja Rain Rosimannus.

Mõlemad osapooled olid nõus Keskerakonna plaaniga maksta 5000 krooni sündivate laste ja Reformierakonna kavaga maksta 5000 krooni esimesse klassi minevate laste peredele.

Juba enne valimisi olid osapooled jõudnud kokkuleppele mootorsõiduki maksu kaotamises ja pensionäridele igal aastal 500 krooni maksmises.

Lisaks käesoleval aastal valminud Nõmme ujulale on Tallinnas kavas ehitada veel kolm ujulat.

?Koalitsioonileppe elluviimiseks kuluv raha leitakse linna eelarvest ja rahvusvahelistelt finantsorganisatsioonidelt,? ütles Edgar Savisaar.

Neljapäeval asutakse arutama personaliküsimust, abilinnapeade, linnaosavanemate kohtade jaotust erakondade vahel.

Muutusteks senises jaotuses võib anda põhjenduse fakt, et Keskerakonnal on 63-liikmelises volikogus enamushääled ehk 32 kohta. Reformierakonnal on kohti kolm korda vähem, üksteist.

Edgar Savisaar on kinnitanud ajakirjandusele, et kavatseb jätkata Tallinna linnpeana. Tõenäoliselt jätkab ametis ka Tallinna volikogu esinaine Maret Maripuu.

Hetkel kuum